Bon 500 zł lub 1000 zł na wypoczynek dziecka. Ostateczny termin upływa 31 marca

Rodzice, którzy chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, powinni się pospieszyć. Termin na skorzystanie z niego mija jeszcze w tym miesiącu. Istotne jest przede wszystkim terminowe aktywowanie bonu i zarezerwowanie wyjazdu.

Polski bon turystyczny to jednorazowe dofinansowanie wypoczynku dziecka, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Bonem można opłacić m.in. pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, campingu czy pensjonacie, wycieczkę lub obóz, a także usługi towarzyszące, jak parki rozrywki, stacje narciarskie i aquaparki.

Bon turystyczny 2023. Dla kogo? Ile wynosi?

W ramach tego wsparcia można otrzymać 500 zł na jedno dziecko lub 1000 zł - w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Bon przyznawany jest rodzicom i opiekunom prawym, którzy są uprawnieni do pobierania świadczenia "500 plus".

Do kiedy i gdzie można wykorzystać Polski Bon Turystyczny?

Ostateczny termin wykorzystania bonu turystycznego to 31 marca 2023 roku. Ważne, aby do końca marca aktywować i zarezerwować usługę turystyczną - sam wyjazd może odbyć się później.

Bon turystyczny można zrealizować wyłącznie na terenie Polski. Pełną listę miejsc, które akceptują bony, można znaleźć pod TYM linkiem.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Jak otrzymać bon turystyczny? Czy trzeba składać wniosek?

Nie trzeba składać wniosku o przyznanie bonu turystycznego. Wystarczy tylko aktywować bon na platformie PUE ZUS. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę "Ogólny", następnie "Polski Bon Turystyczny", a później "Mój bon". Konieczne jest podanie aktualnego adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego - bon zostanie przesłany w formie 16-cyfrowego kodu.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Do tej pory z bonu turystycznego skorzystało 90 proc. z 6 milionów uprawnionych osób.

Więcej o: