Mariusz Błaszczak: Rozpoczęło się stawianie umocnień na granicy z Białorusią [ZDJĘCIA]

"Żołnierze rozpoczęli stawianie umocnień na granicy z Białorusią" - poinformował na Twitterze wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wcześniej rozpoczęła się budowa podobnych zabezpieczeń na granicy z obwodem kaliningradzkim.

W lutym szef MON poinformował o rozpoczęciu prewencyjnej rozbudowy zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią. Akcja rozpoczęła się w poprzednim miesiącu budową zabezpieczeń na granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim. W czwartek 9 marca Mariusz Błaszczak przekazał, że żołnierze zaczęli stawianie umocnień także na granicy z Białorusią

Zobacz wideo Rozszerzenie Rosji o Białoruś? Paweł Kowal: Łukaszenka jest częścią rządu Putina i powinien być za to sądzony

Nowe umocnienia na granicy polsko-białoruskiej

"To element naszej strategii obrony i odstraszania" - wyjaśniał szef MON na Twitterze, publikując zdjęcia z przejść z Białorusią, gdzie na jezdni umiejscowiono metalowe i betonowe przeszkody. 

Mariusz Błaszczak budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim uzasadniał "otwarciem lotniska w Kaliningradzie na loty z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej", czyli obawą o powtórzenie wydarzeń z granicy białoruskiej.

Straż Graniczna wciąż zatrzymuje uchodźców na granicy 

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu z terenu Białorusi do Polski regularnie próbują przedostawać się uchodźcy. Według danych Straży Granicznej w środę 8 marca do naszego kraju próbowało nielegalnie przedostać się 69 osób. W tym obywatele Afganistanu, Iraku, Syrii, Jemenu i Egiptu.  

***

Fragmentów Studia Biznes można słuchać także w wersji audio na dużych platformach streamingowych, m.in. tu:

Więcej o: