Związkowcy piszą do prezesa TVP z "gorącą prośbą" o "gest dobrej woli". Chodzi o premie na Wielkanoc

Telewizja Polska wypłaci pracownikom premie na Wielkanoc? Prośbę o dodatek w imieniu pracowników złożyli do prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza związkowcy. Mowa o jednorazowym świadczeniu w wysokości 1000 złotych. Od kilku miesięcy pracownicy TVP zabiegają także o podwyżkę.

Rada zakładowa TVP i związek zawodowy Wizja wystosowały do prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza list z "gorącą prośbą" o "gest dobrej woli". Tym gestem miałoby być świąteczne świadczenia pieniężne w wysokości 1000 zł brutto - podaje Presserwis.

Świadczenie miałoby przysługiwać wszystkim pracownikom. W oficjalnym liście podkreślano, że ta prośba związana jest ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych oraz rosnącą w kraju inflacją.

Zobacz wideo Ociepa o paskach TVP Info ws. śmierci Mikołaja Filiksa: Te paski są reakcjami na akcję

Telewizja Polska wypłaci pracownikom premie na Wielkanoc?

Szansa na pozytywne rozpatrzenie prośby związkowców jest jednak prawdopodobnie znikoma. W zeszłym roku domagali się oni bowiem podobnego świadczenia przed Świętami Bożego Narodzenia. Bezskutecznie.  

Presserwis przypomina jednak także, że w listopadzie wypłacono pracownikom dodatkowe nagrody finansowe w związku z 70-leciem telewizji. W zależności od stażu otrzymali: 500 zł, 1,2 tys. zł lub 2 tys. zł. 

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

TVP Info (zdjęcie ilustracyjne) TVP Info i abonament do likwidacji? Sejm podjął decyzję

Pracownicy TVP domagają się podwyżek

Przypomnijmy, że Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji od kilku miesięcy w imieniu pracowników apelują o wzrost wynagrodzeń w 2023 roku.

Oczekują zwiększenia pensji o 1 tys. zł oraz przywrócenia dodatku stażowego. Dotychczas jednak zarząd odrzucał te prośby.  

Telewizja Polska nie wie, czy stać ją na podwyżki dla pracowników. Telewizja Polska nie wie, czy stać ją na podwyżki dla pracowników. "Trwają analizy"

***

Fragmentów Studia Biznes można słuchać także w wersji audio na dużych platformach streamingowych, m.in. tu:

Więcej o: