Były mąż obecnej żony Kurskiego zarobił w TVP fortunę. To zasługa "nagród prezesa"

Tomasz Klimek, były mąż obecnej żony Jacka Kurskiego miał tylko w 2021 roku zarobić w Telewizji Polskiej ponad milion złotych dzięki "nagrodom prezesa TVP" - donosi Radio Zet. Kurski odszedł z funkcji prezesa TVP już kilka miesięcy temu. Wciąż jednak wypływają kolejne informacje o tym, jak rządził w telewizji publicznej.

We wrześniu 2022 roku Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Po jego odejściu zarządzono m.in. "wielką kontrolę disco polo", czyli przegląd umów na organizacje koncertów w telewizji publicznej. 

Radio Zet zbadało z kolei temat "nagród prezesa TVP". Jak informuje rozgłośnia, zaufani ludzie Kurskiego mogli liczyć na premie, o których wysokości krążyły legendy. Jednym z beneficjentów takiego "systemu" wypłat był Tomasz Klimek, były mąż Joanny Kurskiej, która w 2018 roku wyszła za mąż za Jacka Kurskiego. 

Zobacz wideo Ociepa o paskach TVP Info ws. śmierci Mikołaja Filiksa: Te paski są reakcjami na akcję

Ponad 1 mln zł zarobił Tomasz Klimek w TVP

Zanim jeszcze Tomasz Klimek zaczął pracę w TVP, jego ówczesna żona otrzymała 60 tys. zł premii przyznanej jej przez kierownictwo TVP - informuje Radio Zet. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Gdy Klimek trafił do Telewizji Polskiej, też miał zacząć otrzymywać "nagrody prezesa TVP". Według informacji TVP, jego podstawowe uposażenie wynosiło 12 tys. zł, a mimo tego tylko w 2021 roku zarobił w telewizji publicznej aż 1,14 mln zł - ustaliła rozgłośnia. Klimek co miesiąc miał dostawać 22,5 tys. zł premii zadaniowej. Do tego mógł liczyć na premie o wartości dziesiątek tysięcy złotych. 

"W 2020 roku w styczniu otrzymał 50 tys., a w czerwcu 20 tys. zł., nieco mniej zainkasował rok później. W lutym i maju po 20 tys., a w czerwcu 15 tys., czyli w sumie 55 tys. zł w 2021 roku" - wylicza Radio Zet. Takie zarobki są nawet dwa razy większe niż to, na co mogą liczyć gwiazdy "Wiadomości".  

Za co były mąż żony Jacka Kurskiego dostawał pieniądze?

Tomasz Klimek zajmował się organizacją koncertów, ale za pracę w TVP był krytykowany. Zarzucano mu, że ma zbyt mało doświadczenia w branży rozrywkowej. Przy największych przedsięwzięciach miał korzystać z pomocy drugiego reżysera, którego kompetencji nikt nie podważał. 

Ludzie są zbulwersowani, że zlecenie na intratny, prestiżowy koncert w dniu Święta Niepodległości dostaje ktoś z kręgu prezesowej. Mówi się, że Klimek zarabia mnóstwo pieniędzy w TVP

- mówił w 2020 roku anonimowo Plotkowi pracownik Telewizji Polskiej.

Kariera Tomasza Klimka w TVP od początku budziła mnóstwo kontrowersji. W 2018 roku już za kadencji Jacka Kurskiego trafił do pracy w gmachu przy Woronicza jako producent w agencji kreacji oprawy i reklamy TVP, o czym informowały Wirtualne Media. News spotkał się z nieprzychylnymi komentarzami internautów. Nie mniej kontrowersji angaż Klimka budził wśród pracowników TVP.

Wszyscy tu mówią o patchworkowej rodzinie, która trzyma się razem. Zarobki Klimka są pilnie strzeżoną tajemnicą, ale wiadomo na rynku, że za taki koncert nie dostaje się mniej niż 20 tysięcy złotych

- mówił informator Plotka.

Pracownicy TVP walczą o premie i podwyżki

Kwestia "nagród prezesa TVP" wróciła w momencie, gdy związkowcy w TVP zwrócili się do kierownictwa o premier na Wielkanoc w wysokości 1 tys. zł. 

Szansa na pozytywne rozpatrzenie prośby związkowców jest jednak prawdopodobnie znikoma. W zeszłym roku domagali się oni bowiem podobnego świadczenia przed Świętami Bożego Narodzenia. Bezskutecznie.  

Ponadto Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji od kilku miesięcy w imieniu pracowników apelują o wzrost wynagrodzeń w 2023 roku. Oczekują zwiększenia pensji o 1 tys. zł oraz przywrócenia dodatku stażowego. Dotychczas jednak zarząd odrzucał te prośby.  

Kościelne rozwody i ślub w Łagiewnikach

Joanna Kurska i Tomasz Klimek doczekali się dwójki dzieci, dziś pozostają w dobrych stosunkach. Kurska miała rozwieść się z poprzednim mężem w 2018 roku, krótko przed ślubem cywilnym z byłym prezesem TVP. Dwa lata po ślubie cywilnym para wzięła ślub kościelny, oboje zdołali wcześniej unieważnić swoje poprzednie małżeństwa. Kurski z pierwszą żoną spędził niemal ćwierć wieku, mają trójkę dzieci. 

Więcej o kontrowersyjnym ślubie w Łagiewnikach przeczytasz w tekście poniżej:

Więcej o: