Biedronka pozwala wypłacić pieniądze przy kasie w dwóch tysiącach sklepów. Ale są dwa warunki

Biedronka po grudniowym pilotażu wprowadziła możliwość wypłaty pieniędzy kartą w kasie w dwóch tysiącach swoich dyskontów. Wprowadzono jednak minimalną kwotę wypłaty, ponadto mogą tego dokonać posiadacze kart należących tylko do jednego operatora.

20 marca Biedronka wprowadziła w 2 tys. sklepów usługę "Płać kartą i wypłacaj". Pilotaż prowadzono w grudniu 2022 roku i jego wyniki zachęciły sieć do rozszerzenia usługi. 

- "Płać kartą i wypłacaj" to usługa, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Doceniają oni fakt, że gotówkę można łatwo wypłacić przy okazji codziennych zakupów - szybko i wygodnie. Wprowadzając to rozwiązanie do kolejnych sklepów Biedronki, nie tylko wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, ale także dajemy im wybór, jaką formą płatności chcą się posługiwać - mówi Kamila Kaliszyk, dyrektorka ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Wypłata kartą w Biedronce. Jak to zrobić?

Przede wszystkim jest to usługa przeznaczona jedynie dla posiadaczy karty Mastercard. Robiąc nią zakupy powyżej 1 zł możemy wypłacić od razu pieniądze, ale tylko jeśli w kasie sklepu będzie odpowiednia ilość gotówki. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Minimalna kwota wypłaty to 50 zł i można wypłacić jej wielokrotność do 300 złotych. Oznacza to, że w kasie Biedronki można wypłacić tylko 50, 100 150, 200, 250 lub 300 zł. 

Z usługi można skorzystać wielokrotnie danego dnia, nie jest ona jednak dostępna w kasach samoobsługowych. Biedronka nie pobiera opłaty za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę.

Jeśli przy płatności kartą Mastercard chcemy wypłacić pieniądze wystarczy powiedzieć o tym kasjerowi. Ten doliczy wypłacaną kwotę do wartości zakupów. Następnie kartę wkładamy lub zbliżamy do terminala i potwierdzamy wypłatę kodem PIN. 

Więcej o: