Biedronka pozwala wypłacić pieniądze przy kasie w dwóch tysiącach sklepów. Ale są dwa warunki

Biedronka po grudniowym pilotażu wprowadziła możliwość wypłaty pieniędzy kartą w kasie w dwóch tysiącach swoich dyskontów. Wprowadzono jednak minimalną kwotę wypłaty, ponadto mogą tego dokonać posiadacze kart należących tylko do jednego operatora.

20 marca Biedronka wprowadziła w 2 tys. sklepów usługę "Płać kartą i wypłacaj". Pilotaż prowadzono w grudniu 2022 roku i jego wyniki zachęciły sieć do rozszerzenia usługi. 

- "Płać kartą i wypłacaj" to usługa, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Doceniają oni fakt, że gotówkę można łatwo wypłacić przy okazji codziennych zakupów - szybko i wygodnie. Wprowadzając to rozwiązanie do kolejnych sklepów Biedronki, nie tylko wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, ale także dajemy im wybór, jaką formą płatności chcą się posługiwać - mówi Kamila Kaliszyk, dyrektorka ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Sklep Biedronka (zdjęcie ilustracyjne) Ataki na kartę Moja Biedronka. Jak sprawdzić czy ktoś okrada nas z rabatów?

Wypłata kartą w Biedronce. Jak to zrobić?

Przede wszystkim jest to usługa przeznaczona jedynie dla posiadaczy karty Mastercard. Robiąc nią zakupy powyżej 1 zł możemy wypłacić od razu pieniądze, ale tylko jeśli w kasie sklepu będzie odpowiednia ilość gotówki. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Minimalna kwota wypłaty to 50 zł i można wypłacić jej wielokrotność do 300 złotych. Oznacza to, że w kasie Biedronki można wypłacić tylko 50, 100 150, 200, 250 lub 300 zł. 

Z usługi można skorzystać wielokrotnie danego dnia, nie jest ona jednak dostępna w kasach samoobsługowych. Biedronka nie pobiera opłaty za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę.

Co zrobić gdy zgubimy kartę płatniczą? Co zrobić, gdy zgubimy kartę płatniczą? Jak uchronić się przed złodzejem?

Jeśli przy płatności kartą Mastercard chcemy wypłacić pieniądze wystarczy powiedzieć o tym kasjerowi. Ten doliczy wypłacaną kwotę do wartości zakupów. Następnie kartę wkładamy lub zbliżamy do terminala i potwierdzamy wypłatę kodem PIN. 

Więcej o: