Nova Poszta Polska. To nie literówki, Poczcie rośnie konkurencja. Ekspansja ukraińskich firm trwa

- Do końca marca planujemy otworzyć kolejnych 10 nowych placówek. W Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej - zapowiada Dmytro Wergun, prezes spółki Nova Poszta Polska. Firma ma w Polsce status operatora pocztowego.

Nova Poszta Polska (Nova Post) należąca do ukraińskiego operatora pocztowego, planuje ekspansję w Polsce. Największa tego typu ukraińska firma do końca marca zamierza otworzyć 10 nowych oddziałów w naszym kraju - informuje Money.pl. Łączna liczba placówek wzrośnie do 30. Na tym jednak nie koniec planów, bo latem Poszt ma być już 50.

Ukraiński operator działa od jesieni. Placówki ma m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach.

Zobacz wideo Co wpływa na ceny paliw na stacjach Orlenu?

Ekspansja ukraińskich firm w Polsce trwa. Nova Poszta już działa

Plany firmy potwierdził prezes spółki. Zapewnia, że jeszcze w tym roku placówki firmy będą dostępne w całej Polsce. 

Do końca marca planujemy otworzyć kolejnych 10 nowych placówek. W Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej. Już 27 marca zostaną otwarte oddziały w Jeleniej Górze i Białymstoku. Tym samym wszystkie 16 województw zostanie objętych w czerwcu naszymi usługami

- zapowiedział prezes Dmytro Wergun, cytowany przez Money.

Rosja (zdjęcie ilustracyjne) Które firmy wciąż działają w Rosji? Uczelnia Yale zaktualizowała "listę wstydu"

Media: Ukraińska sieć sklepów spożywczych chce wejść do Polski

Ekspansja ukraińskiej firmy pocztowej to kolejny dowód na ekonomiczne zbliżanie się Polski i Ukrainy. Takich przypadków może być więcej. Portale wiadomoscihandlowe.pl i allretail.ua, opierając się na nieoficjalnych doniesieniach, twierdzą, że jeden z liderów ukraińskiego handlu spożywczego, Fozzy Group, szuka możliwości wprowadzenia do Polski swojej sieci supermarketów.

Właściciel Silpo skomentował te doniesienia. "W ostatnich miesiącach sieć handlowa Silpo zaczęła eksplorować polski rynek detaliczny. Przed rosyjską inwazją na pełną skalę, badaliśmy najlepsze praktyki w obszarze handlu detalicznego artykułami spożywczymi w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Hiszpanii, Francji i innych krajach UE. I kontynuujemy to w Polsce" - czytamy w oświadczeniu.

W Polsce obecny jest też już największy ukraiński serwis medialny już w Polsce. MEGOGO oferuje kilkadziesiąt kanałów telewizji online oraz bibliotekę filmów i seriali na żądanie. Na polskim rynku oferuje trzy pakiety: STARTOWY za 9,99 zł, OPTYMALNY - 29,99 zł oraz MAKSYMALNY - 39,99 zł.

Chiny. Premier Li Keqiang z prawej, z lewej Xi Jinping. Chiny nie mierzyły tak nisko w gospodarce od trzech dekad. Jest powód

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: