Greta Thunberg otrzyma doktorat honoris causa z teologii. Uniwersytet Helsiński podał listę

Aktywistka Greta Thunberg otrzyma doktorat honoris causa w dziedzinie teologii na Uniwersytecie Helsińskim. Tytuł akademicki zostanie również przyznany prezydentowi oraz byłemu ministrowi środowiska Finlandii.

Uniwersytet Helsiński, największa i najstarsza instytucja akademicka w Finlandii, opublikowała w poniedziałek listę 30 osób, którym przyzna akademicki akademicki tytuł honorowy. Na liście jest kilka znanych nazwisk.

Zobacz wideo Młode pokolenie walczy o klimat i swoją przyszłość

Finlandia. Greta Thunberg otrzyma doktorat honoris causa z teologii

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg zostanie nagrodzona przez Wydział Teologii fińskiej uczelni. Tytuł doktora honoris causa zostanie nadany podczas uroczystości, która odbędzie się 9 czerwca w Helsinkach. Wydział ten przyzna tytuł honorowy łącznie ośmiu osobom - czytamy na stronie uniwersytetu.

Tytuł honorowy otrzyma również prezydent Finlandii Sauli Niinistö. Zostanie on odznaczony przez Wydział Filozofii podczas uroczystości, która odbędzie się 26 maja. Z kolei były minister środowiska Finlandii Lauri Tarasti otrzyma 26 maja tytuł od Wydziału Prawa.

Greta Thunberg odmówiła przyjęcia nagrody od Rady Nordyckiej

W 2019 roku Greta Thunberg została nagrodzona tytułem doktor honoris causa przez belgijski Uniwersytet w Mons za "wkład w podnoszenie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju". W tym samym roku Rada Nordycka chciała wręczyć jej nagrodę za działania na rzecz klimatu, ale aktywistka odmówiła przyjęcia wyróżnienia.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Natomiast w maju 2021 roku kanadyjski Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej przyznał Thunberg honorowy doktorat z prawa. Uczelnia wyraziła uznanie dla aktywistki za wzywanie światowych przywódców do podjęcia natychmiastowych działań przeciwko zmianom klimatycznym.

Więcej o: