IKEA wycofuje z rynku swój produkt. "Ryzyko zadławienia". Można go zwrócić w dowolnym sklepie

IKEA Polska w oficjalnym komunikacie prasowym poinformowała o wycofaniu z rynku popularnej gry dla dzieci łowienie rybek BLAVINGAD. Według producenta małe elementy zawarte w niej mogą spowodować zadławienie. Sieć apeluje o oddanie zakupionych zabawek do dowolnego sklepu w celu otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy.

Popularna sieć sklepów IKEA Polska zwróciła się do klientów, którzy nabyli grę łowienie rybek BLAVINGAD, aby zaprzestali jej używania. Gra stwarza bowiem ryzyko zadławienia. Według zaleceń zawartych w komunikacie klienci mają skontaktować się ze sklepem w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy za zakupioną zabawkę.

Zobacz wideo Sprawa IKEA. Czy pracodawca może zwolnić za poglądy? Mecenas Eliza Kuna wyjaśni

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

IKEA wycofuje z rynku grę łowienie rybek BLAVINGAD

W komunikacie prasowym sieć IKEA Polska zaznaczyła, że bezpieczeństwo konsumentów jest najważniejsze. W związku z tym, wprowadzając środki ostrożności zdecydowano się o wycofaniu z rynku gry łowienie rybek BLAVINGAD. "IKEA opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż" - czytamy w oficjalnym komunikacie

Popularny produkt stwarza ryzyko zadławienia 

Według sieci sklepów niewielkie nity, które są zamocowane na zabawce, mogą się poluzować, co może stworzyć ryzyko zadławienia, zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci. IKEA zapewniła jednak, że każdą nabytą zabawkę, o której mowa w komunikacie, można zwrócić do dowolnego sklepu. Obowiązuje przy tym pełen zwrot poniesionych kosztów, bez konieczności okazywania dowodu zakupu. 

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie IKEA.pl lub uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 00 00.

Więcej o: