Zarobki członków partii Polska 2050. Hołownia zarabia mniej niż jego zastępca. Jakie są stawki?

W partii Polska 2050 Szymona Hołowni to nie lider ugrupowania zarabia najwięcej, a jeden z wiceprzewodniczących. Najbliżsi współpracownicy polityka również mogą się poszczycić zarobkami na najwyższym poziomie. Ile dokładnie zarabiają członkowie partii Polska 2050?

Szymon Hołownia otrzymuje od lutego tego roku 9,5 tys. złotych jako lider partii Polska 2050, o czym informował "Fakt". Nie są to jednak najwyższe zarobki w partii, ponieważ więcej otrzymuje wiceprzewodniczący Maciej Żywno. Jaka jest zatem najwyższa stawka?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zalewski: Hołownia powiedział, żadna decyzja w sprawie konfiguracji wyborczych nie została podjęta

Zarobki członków partii Polska 2050. Szymon Hołownia zarabia mniej niż wiceprzewodniczący

Partia 2050 najwięcej płaci bliskiemu współpracownikowi Szymona Hołowni, Maciejowi Żywno. Wiceprzewodniczący odpowiada za kontakt z samorządami. Suma, jaką otrzymuje Żywno, wynosi 10 tys. złotych netto - przekazuje "Fakt", który dotarł do informacji na temat zarobków członków partii. Wiceprzewodniczący przyznał, że taka kwota wynika z tego, że ma własną działalność gospodarczą, zatem wystawia faktury. - Umowy zlecenie u mnie nie było - przekazał Maciej Żywno, cytowany przez "Fakt". Maciej Żywno należał kiedyś do PO, a w 2007 roku był wojewodą podlaskim.

Na liście płac znajduje się również sekretarz partii Agnieszka Buczyńska, która za sprawowanie swojej funkcji otrzymuje 6 tys. złotych netto. Skarbnik partyjny zarabia natomiast 8,5 tys. złotych.

Od lewej: Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz Jest nowy sondaż wyborczy. Opozycja może wygrać wybory pod jednym warunkiem

Partie muszą informować o zawartych umowach

W 2022 roku wprowadzono nowelizację ustawy z 1997 roku o partiach politycznych, według której partie muszą informować o swoich finansach. Zostały zobligowane do tego, by zamieszczać w internecie rejestry zawieranych z członkami partii umów. Dzięki temu okazało się, że w zeszłym roku wzrosły zarobki Szymona Hołowni, który jeszcze rok temu zarabiał 3 tys. złotych netto.

Wybory / zdjęcie ilustracyjne Sondaż: 8 na 10 seniorów na pewno zagłosuje. A młodzi? Szkoda gadać

- Wzrost wynagrodzenia jest efektem większego zaangażowania przewodniczącego w prace partii po tym, jak po okresie formowania struktur partii rozpoczął się kolejny etap jej działania - przekazała w rozmowie z "Faktem" Katarzyna Karpa-Świderek, rzeczniczka prasowa Polski 2050.

Więcej o: