Nieoficjalnie: PKO BP zmieni prezesa. Będzie piątym w ciągu dwóch lat

W banku PKO BP, według nieoficjalnych informacji, ma nastąpić zmiana prezesa. W najbliższych dniach stanowisko ma stracić Paweł Gruza. Kadrowe trzęsienie ziemi nawiedza państwowego giganta już piąty raz w ciągu dwóch lat.
Zobacz wideo Kuczyński w "Studio Biznes" komentuje sprawę Credit Suisse: Znak zapytania

Według nieoficjalnych informacji Gazeta.pl PKO BP będzie miała nowego prezesa. Te same informacje potwierdza RMF FM, który donosi, że w najbliższych dniach dotychczasowe stanowisko straci prezes Paweł Gruza. Karuzela kadrowa PiS nie przestaje więc zwalniać, bo państwowy bank będzie miał już piątego prezesa w ciągu zaledwie dwóch lat. 

Wciąż nie wiadomo, kto usiądzie w fotelu prezesa. Wśród nieoficjalnych doniesień przewija się nazwisko Roberta Pietryszyna, który zaledwie kilka dni temu został szefem rady nadzorczej PKO BP. Z informacji Gazeta.pl wynika jednak, że ta kandydatura nie jest przesądzona. Nominacja byłaby znamienna, gdyż Pietryszyn kojarzony jest z byłym rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem. Innym nazwiskiem, które pojawia się w przeciekach, jest Jerzy Kwieciński. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa innego państwowego banku - Pekao SA. 

Samochód (zdjęcie ilustracyjne) Unia Europejska zakazuje samochodów spalinowych. Co dalej z moim autem?

PKO BP po raz kolejny wymieni prezesa? Są nieoficjalne doniesienia

PKO BP przechodził już kilka kadrowych trzęsień ziemi. Na jego czele stali już Zbigniew Jagiełło, Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda. O tym, że Paweł Gruza będzie prezesem spółki, bank poinformował latem zeszłego roku. Zastąpił na stanowisku Iwonę Dudę, która złożyła rezygnację. 

Gruza uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów od uszczelniania podatków. W resorcie finansów był odpowiedzialny za podatki, to główna "twarz" uszczelniania systemu podatkowego przez fiskusa. Paweł Gruza jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2000 – 2006 pracował w firmach doradczych, a od kwietnia 2016 r. był wiceministrem Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło. Wiceszefem resortu finansów jest od listopada 2016 r.

Więcej o: