Ta niedziela wyjątkowo będzie handlowa. Wiemy, że pytacie, więc odpowiadamy

Czeka nas wyjątkowa niedziela, w której zakupy będziemy mogli zrobić również w dużych sklepach. W niedzielę 2 kwietnia będziemy mieli drugą z siedmiu niedziel handlowych w tym roku.

Zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie cztery lata temu. Początkowo niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. Co roku prawo zaostrzano, a od 2020 roku ustawa przewiduje tylko siedem niedziel handlowych w roku.

Zobacz wideo Glapiński wyręczył żonę i poszedł do sklepu: Chleb u mnie w pobliżu kosztuje 2,99!

Zakaz handlu w niedzielę. Ministerka Marlena Maląg: To czas dla rodziny, na modlitwę

Nowelizacja zakazu handlu weszła w życie 1 lutego 2022 roku. Od tego dnia, by prowadzić działalność handlową w niedziele, nie wystarczy już mianować się placówką pocztową - wiele sklepów w ten sposób obchodziło przepisy. Teraz trzeba wykazać, że sklep ma 40 proc. przychodów z usług pocztowych.

Jedna z orędowniczek zamykania sklepów w siódmy dzień tygodnia, ministerka Marlena Maląg, tłumaczyła, że ten dzień powinno się spędzać z rodziną. - To czas dla rodziny, na modlitwę, a nie na spędzanie go w sklepie - mówiła w sierpniu ubiegłego roku. Z takim przesłaniem Maląg miała iść na spotkanie z przedstawicielami branży handlowej.

Związkowa Alternatywa Związkowcy chcą likwidacji zakazu handlu w niedzielę

Kiedy niedziela handlowa? Czy sklepy będą jutro otwarte?

Polacy sprawdzają w internecie, czy najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową. Więc odpowiadamy - 2 kwietnia to niedziela handlowa, czyli druga z siedmiu przewidzianych w tym roku. Natomiast kolejną "wyjątkową" niedzielę będziemy mieć pod koniec kwietnia. Poniżej przedstawiamy również rozpiskę czekających nas niedziel handlowych w 2023 roku:

  • 2 kwietnia; 
  • 30 kwietnia; 
  • 25 czerwca; 
  • 27 sierpnia; 
  • 17 grudnia; 
  • 24 grudnia.

Studia Biznes i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: