Mędrzechów. Wezwał policję, żeby nie płacić za ogrzewanie. Mężczyzna został zatrzymany

Mężczyzna z Małopolski wpadł na nietypowy pomysł oszczędzania na ogrzewaniu. Zgłosił włamanie, aby spędzić chłodne dni w zakładzie karnym. 52-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy, ponieważ był poszukiwany.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ubiegłą środę 29 marca. Dyżurny komendy w Dąbrowie Tarnowskiej o godzinie 21:40 przyjął zgłoszenie, że do jednej z posesji w gminie Mędrzechów (woj. Małopolskie) ktoś próbuje się włamać. Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol z Komisariatu Policji w Szczucinie.

Zobacz wideo Co można zrobić, żeby obniżyć rachunki za ogrzewanie? Pytamy eksperta Polskiego Alarmu Smogowego

Mędrzechów. Mężczyzna był poszukiwany przez policję

Zgłaszający podczas rozmowy nadmienił funkcjonariuszowi, że niedawno policjanci wypytywali o niego sąsiadów, próbując ustalić jego miejsce pobytu. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali 52-latka odpowiedzialnego za zgłoszenie usiłowania włamania do budynku mieszkalnego, które jednak okazało się nie mieć miejsca.

Nie wszystko, co zrelacjonował 52-latek, było do końca fałszywe. Mieszkaniec gminy Mędrzechów powiedział jedną prawdę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna rzeczywiście jest poszukiwany i powinien odbyć karę pozbawienia wolności przez sześć dni w zakładzie karnym za wykroczenie, które wcześniej popełnił.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Kierowca samochodu (zdjęcie ilustracyjne) Najwyższy wzrost cen OC od lat. Ekspert: Podwyżki mogą objąć wszystkich

Małopolskie. 52-latek chciał zaoszczędzić na ogrzewaniu domu

Powodem fałszywego zgłoszenia przez 52-latka i dobrowolnego poddania się karze miała być nietypowa próba oszczędności, polegająca na przeniesieniu się w mury innego budynku.

Chrząstkoskórnik purpurowy, który atakuje rośliny, spowodował chorobę u człowieka Grzyb, który atakuje drzewa, zainfekował tchawicę człowieka

"Poszukiwany wolał spędzić chłodne dni w zakładzie karnym niż ogrzewać dom" - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Najbliższy czas spędzi zgodnie ze swoim planem w zakładzie karnym.

Więcej o: