Godziny otwarcia sklepów w Wielkanoc 2023. W których sklepach będzie można zrobić zakupy?

Święta wielkanocne znacząco wpływają na godziny otwarcia sklepów w Polsce. Ze względu na to, że jest to czas odpoczynku, w przeważającej ilości będą one zamknięte. W niektórych z nich Polakom uda się zrobić zakupy.

Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy, dlatego sklepy będą otwarte według swoich stałych godzin, obowiązujących podczas dni roboczych. Zmiany rozpoczną się od Wielkiej Soboty i będą obowiązywać aż do Poniedziałku Wielkanocnego.

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Godziny otwarcia sklepów w Wielkanoc 2023

Niedziela Wielkanocna i Lany Poniedziałek to dni, w których nieczynne będą sklepy w galeriach handlowych i markety, takie jak Biedronka, Stokrotka, Auchan, Lidl, Dino, Kaufland, Netto czy Aldi. Tak jak w przypadku niedziel niehandlowych, otwarte mogą być sklepy, których właściciele zdecydują się tego dnia zastąpić pracowników.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Zatem można się spodziewać, że wśród otwartych placówek znajdą się sklepy należące do sieci franczyzowych, jak Żabka i Carrefour Express. Warto jednak upewnić się, co do godzin otwarcia, ponieważ mogą one ulec zmianie w konkretnych siedzibach. Małe sklepy osiedlowe i stacje benzynowe również wchodzą w skład miejsc, gdzie będzie można zrobić zakupy - informuje portal Strefa Biznesu.

W Wielką Sobotę handel będzie ograniczony czasowo

Wielka Sobota, która kalendarzowo wypada w tym roku 8 kwietnia, jest świętem ograniczającym placówki w godzinach otwarcia. Większość sklepów będzie czynna krócej niż w dni robocze, ponieważ po godzinie 14:00 zacznie obowiązywać zakaz handlu.

Większość sklepów tego dnia ograniczy swoją działalność do godziny 13:00. Jednym z nich jest Stokrotka, która tego dnia będzie czynna do godziny 13:00, z wyjątkiem Stokrotki Express otwartej do 13:45. Wśród sklepów działających do 13:00 jest Lidl, Carrefour, Auchan, Netto, Aldi i Kaufland. W Biedronce, Intermarché i Dino będzie można zrobić zakupy do 13:30. O godzinach otwarcia Żabek i sklepów franczyzowych zdecydują ich właściciele.

Więcej o: