Euronet. Zmiana na 7000 bankomatów w całej Polsce. Firma stawia na nowoczesność

Euronet aktualizuje strategię i logo firmy, stawiając na innowacyjność. Partner banków w Polsce zapowiedział, że zamierza działać w kierunku wzmocnienia globalnej wspólnoty za pomocą technologii finansowych. Nowe logo ma być symbolem globalnej firmy, która działa w Polsce od 28 lat.

Firma Euronet wprowadza nowe logo w efekcie aktualizacji strategii marki. Zmiany obejmą 7000 bankomatów w całej Polsce. Wraz ze zmianą koncepcji wizualnej, zmieni się także misja firmy, która stawia na innowacyjne rozwiązania na rynku technologii finansowych.

Zobacz wideo Używali środków wybuchowych, by okradać bankomaty. Czterech mężczyzn przywłaszczyło w ten sposób nawet 1,5 mln złotych

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Euronet wprowadza zmiany w strategii. Jaka jest nowa misja firmy?

"Budujemy technologię finansową jutra już dziś, aby wzmocnić globalną wspólnotę i połączyć świat poprzez partycypację finansową." To główne nowe założenie firmy Euronet, będącej dostawcą technologicznych rozwiązań w zakresie płatności i finansów. By utrwalić swoją misję, Euronet zaktualizował logo, wykorzystując bardziej współczesną czcionkę. Niebieski kolor, nawiązujący do historii firmy, został skorelowany z zielenią seaform. Aby utrwalić wizerunek flagowej marki, wykorzystano flagę jako główny znak Euronetu. Celem firmy jest wsparcie funkcjonowania segmentów biznesowych takich jak płatności elektroniczne, przelewy pieniężne, platformy płatnicze i elektroniczny transfer środków.

Nowe logo EuronetNowe logo Euronet Euronet Polska

"Opierając się na informacjach zwrotnych uzyskanych od naszych klientów oraz pracowników, podjęliśmy działania ukierunkowane na ocenę i bardziej precyzyjną definicję architektury marki Euronet" - powiedział Michael J. Brown, prezes i dyrektor generalny Euronetu. - "Wyniki wspólnej pracy pozwoliły nam na stworzenie nowej identyfikacji wizualnej, która lepiej oddaje nowoczesność, zaawansowanie i doświadczenie firmy, którą staramy się budować i którą będziemy w przyszłości" - brzmi komunikat Euronetu.

Czym zajmuje się Euronet w Polsce?

Firma jest obecna w Polsce od 28 lat jako główny partner banków zajmujący się administracją bankomatów i wpłato-bankomatów. Euronet posiada ponad 7 tysięcy urządzeń w kraju, które można spotkać m.in na stacjach benzynowych i kolejowych, w restauracjach, bankach, galeriach handlowych oraz hipermarketach. Pierwszy bankomat firmy został postawiony w warszawskim hotelu Marriott.

Więcej o: