Wielkanoc 2023. Jak będą otwarte sklepy podczas świąt? Gdzie zrobimy zakupy w trakcie Wielkanocy?

Od najbliższej soboty rozpoczną się ograniczenia w handlu związane z okresem wielkanocnym. Jednak nie wszystkie sklepy będą zamknięte w trakcie Wielkanocy. Gdzie i kiedy zrobimy zakupy podczas najbliższych świąt?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Katolicy rozpoczęli już obchody Triduum Paschalnego, a do Niedzieli Wielkanocnej pozostało zaledwie kilka dni. Do kalendarza powinni zerknąć ci, którzy dopiero planują wybrać się na przedświąteczne zakupy, ponieważ niebawem wiele sklepów będzie nieczynnych. Nie oznacza to jednak, że w trakcie świąt nigdzie nie zdołamy kupić potrzebnych nam produktów.

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Wielkanoc 2023. Ograniczenia od soboty. W Niedzielę Wielkanocną większość sklepów będzie zamknięta

Choć Wielki Czwartek i Wielki Piątek są świętami obchodzonymi przez chrześcijan, zgodnie z przepisami te dni nie są wolne od pracy. A zatem zarówno 6, jak i 7 kwietnia będziemy mogli zrobić zakupy bez żadnych problemów. Ograniczenia rozpoczną się w Wielką Sobotę. Tego dnia większość sklepów będzie czynna tylko do godziny 14. Natomiast przez dwa kolejne dni, czyli w Niedzielę Wielkanocną oraz Poniedziałek Wielkanocny, obowiązywać będzie całkowity zakaz handlu.

Jak poszczególne sklepy będą otwarte podczas świąt wielkanocnych w tym roku?

6 i 7 kwietnia niektóre sklepy będą czynne dłużej niż zazwyczaj. Klienci Aldi w Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek będą mogli dokonać zakupów w godzinach od 6:00 do 23:00. W Wielką Sobotę sklepy Aldi będą otwarte w godzinach 6:00-13:30. Na zmianę godzin otwarcia zdecydowała się także sieć sklepów Kaufland. - Standardowe godziny otwarcia sklepów Kaufland dla klientów w kwietniu to 6-22. Osiemnaście marketów będzie w tym okresie otwartych do 23, a trzynaście czynnych od godz. 7. Godziny otwarcia konkretnego sklepu można sprawdzić na stronie internetowej - powiedziała dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska Maja Szewczyk.

Choć w trakcie Niedzieli Wielkanocnej będzie obowiązywał zakaz handlu, otwarte tego dnia mogą być placówki, w których za ladą stanie właściciel sklepu. Wobec tego 9 kwietnia zakupy będzie można zrobić w wybranych placówkach należących m.in. do sklepów sieci Żabka oraz Carrefour Express. W przypadku poszczególnych placówek będzie to jednak wyglądało w odmienny sposób, ponieważ decyzję o otwarciu sklepu tego dnia podejmą sami franczyzobiorcy.

Więcej o: