Żabka otworzy sklep w szpitalu. "Chcemy zapewniać wygodę tam, gdzie to możliwe"

W Poznaniu na terenie Szpitala Wojewódzkiego zostanie otwarta Żabka Nano. Bezobsługowy punkt będzie najmniejszym w całej Polsce. Oferta sklepu ma zostać dostosowana do potrzeb pacjentów.

- Szpital to kolejny typ lokalizacji, w którym nasz sklep autonomiczny jest dostępny dla klientów, bo zgodnie z naszą misją, chcemy im zapewniać wygodę wszędzie tam, gdzie to możliwe - mówi Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych w Żabka Future. Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu zlokalizowana jest przed wejściem głównym, obok rotundy, przy parkingu, na który wjeżdża się od ul. Juraszów. Z informacji przesłanej mediom wynika, że to najmniejszy sklep autonomiczny tej sieci, o powierzchnia 16 m2. Otwarcie sklepu planowane jest w drugim kwartale tego roku.  

Zobacz wideo Kto jest odpowiedzialny za drożyznę w Polsce? Tomczyk: Prezes NBP, Morawiecki, Sasin

Żabka otworzy swój sklep w szpitalu

Przedsiębiorstwo zapewnia jednak, że mimo niewielkiej powierzchni, asortyment sklepu ma liczyć ok. 900 produktów. W komunikacie prasowym wymieniono, że w ofercie znajdują się: "produkty marek własnych Żabki, takie jak dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk oraz świeżo mielona kawa z ekspresu". Podkreślono jednak, że ze względu na lokalizację i potrzeby pacjentów szpitala, sklep będzie dysponował również rozbudowaną ofertą produktów higienicznych. - Nasza niemedyczna oferta wzbogaci się o miejsce bardzo potrzebne, przyjazne i na najwyższym europejskim poziomie. Jesteśmy przekonani, że na funkcjonowaniu takiego sklepu na terenie szpitala zyskają przede wszystkim pacjenci, gdyż będzie otwarty 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Tak jak szpital - chwali Piotr Nowicki, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Wstęp do placówki możliwy będzie przy wykorzystaniu dowolnej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej Żappka z kartą płatniczą podpiętą pod Żappka Pay. Żabka typu Nano to bowiem placówki bezobsługowe. "To technologia zmieniająca sklepy w autonomiczne jednostki otwarte 24/7, w których klienci mogą zrobić szybkie zakupy bez kas i gotówki" - zapewnia Żabka. Sklepy tego typu powstają w miejscach, w których - ze względu na ograniczoną powierzchnię lub wymogi prawne - nie zmieściłaby się standardowa Żabka, np. w biurowcach, klubach fitness czy akademikach. Co ciekawe, pierwszy sklep tego typu otwarto także w Poznaniu. Miało to miejsce w czerwcu 2021 roku.

Więcej o: