Tyle zarabiają Ukraińcy w Polsce. A wydają niewiele [RAPORT]

Co trzeci obywatel Ukrainy zarabia w Polsce od 3 do 4 tys. zł netto miesięcznie. "Barometr Polskiego Rynku Pracy", raport przygotowany przez Personnel Service pokazuje również, ile pieniędzy w Polsce wydają Ukraińcy.
Zobacz wideo Kogo dotyczą zmiany regulujące pracę zdalną?

Część Ukraińców w Polsce zarabia poniżej pensji minimalnej. "12 proc. osób godzi się na zatrudnienie za pieniądze, które są poniżej minimalnego wynagrodzenia w Polsce" - podaje "Dziennik Gazeta Prawna", który powołuje się na raport "Barometr Polskiego Rynku Pracy".

Ukraińcy w Polsce. Ile zarabiają? "Mają skromne wydatki"

Co trzeci obywatel Ukrainy zarabia w Polsce od 3 do 4 tys. zł netto miesięcznie. Na pensję od 4 do 5 tys. zł może liczyć 17 proc. osób. 8 proc. Ukraińców zarabia od 5 do 6 tys. zł netto miesięcznie, a 2 proc. dostaje wypłatę przekraczającą 6 tys. zł netto - czytamy. Raport przygotowany przez Personnel Service pokazuje również, że co trzeci pracownik z Ukrainy twierdzi, iż wydaje w Polsce od 200 do 500 zł miesięcznie. "Tak skromne wydatki umożliwia często rozbudowany pakiet benefitów, który obejmuje m.in. wyżywienie, transport do pracy i zakwaterowanie. Są jednak osoby, które wydają więcej. 31 proc. osób przeznacza na ten cel od 500 do 1000 zł, a 14 proc. na utrzymanie w każdym miesiącu wydaje od 1000 do 2000 zł" - podkreślono.

Jakie kwoty Ukraińcy przelewają do swoich rodzin?

Badanie pokazuje również, że 55 proc. Ukraińców nie dokonuje transferów międzynarodowych. Natomiast wśród osób, które regularnie wykonują takie przelewy, 12 proc. osób przeznacza na ten cel od 500 do 1000 zł, 13 proc. co miesiąc wysyła swoim bliskim od 1000 do 2000 zł, a 12 proc. wykonuje przelewy na kwotę ponad 2000 zł - czytamy. Z kolei miesięczne przelewy w wysokości od 200 do 500 zł wykonuje 8 proc. osób.

Więcej o: