Nowa siedziba TVP3 Kielce za kilkanaście milionów zł. Wiceministrowie odwiedzili plac budowy

Około 14 mln złotych kosztuje budowa nowej siedziby TVP3 Kielce. W poniedziałek nowy budynek odwiedziła nowa dyrektorka stacji Katarzyna Bernat oraz wiceministrowie: Anna Krupka i Piotr Wawrzyk. Padły podziękowania dla Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkiewicza. - Dzięki ich determinacji i ich dobrym decyzjom ta inwestycja ma szansę być sfinalizowana - powiedział Wawrzyk.

Budowa nowej siedziby TVP3 Kielce powinna zakończyć się na przełomie czerwca i lipca. Pochłonie około 14 mln zł. Dwie siedziby - w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskich - będą kosztowały ok. 28 mln zł. Budynek kielecki ma trzy kondygnacje i około 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Znajdą się w nim m.in. studia, pomieszczenia techniczne i biurowe oraz nowoczesny newsroom. Kiedy skończy się budowa, zaczną się prace związane z umeblowaniem i wyposażeniem wnętrza - poinformował Onet.

Zobacz wideo PO chce zamknięcia TVP Info. "Taka telewizja nie ma prawa istnieć"

Nowy budynek TVP3 Kielce. Wiceministrowie dziękują Kurskiemu i Matyszkowiczowi

- Te pomieszczenia robią ogromne wrażenie. To nowoczesne, przestronne przestrzenie - chwaliła na antenie kieleckiej TVP3 wiceministerka sportu Anna Krupka, która w poniedziałek wraz z wiceministrem spraw zagranicznych Piotrem Wawrzykiem odwiedziła plac budowy. - Składam podziękowania i gratulacje panu prezesowi Jackowi Kurskiemu i panu prezesowi Mateuszowi Matyszkowiczowi [kolejno: były i obecny prezes Telewizji Polskiej - red.], bo dzięki ich determinacji, ich dobrym decyzjom i temu, że zapewnili środki finansowe, ta inwestycja, naprawdę bardzo ważna dla świętokrzyskiej kultury, ma szansę nareszcie być sfinalizowana - powiedział Wawrzyk.

Wiceministrowie w nowym budynku TVP3 Kielce towarzyszyli nowej dyrektorce stacji, Katarzynie Bernat. Prawie dwa tygodnie temu zastąpiła ona na tym stanowisku Przemysława Predygiera. Od 1996 roku Bernat jest związana z diecezjalnym Radiem eM Kielce. Prowadziła tam audycje o tematyce religijnej, historycznej, kulturalnej i społecznej. Od 2016 roku była dyrektorką ds. informacji i publicystyki w stacji. Ma zachować swoją autorską audycję "Prawdę mówiąc. Poranna rozmowa", którą prowadzi od 2002 roku.

Za rok TVP3 Kielce będzie emitowało z nowej siedziby

Kiedy kielecka TVP3 przeprowadzi się do nowego budynku? - Przetarg na zakup najnowocześniejszej technologii zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na początku drugiej połowy tego roku. Wtedy też gotowa powinna być scenografia - poinformowała reporterka TVP3 Kielce. Dodała, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze programy z nowej siedziby będą emitowane "najpóźniej za rok", ale niewykluczone, że będzie to możliwe wcześniej.

Aktualizacja: Pierwotnie napisaliśmy, że budynek będzie kosztował prawie 30 mln zł. Jest to jednak koszt dwóch siedzib lokalnych oddziałów TVP - w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. 

Więcej o: