Ile za gofra nad polskim morzem? 32 złote za wersję "supreme". Dwa lata temu było o 20 złotych mniej

Nawet kilkadziesiąt złotych za gofra to rzeczywistość, z jaką zderzą się Polacy w tym roku nad morzem. Ceny za popularny deser nie zachwycają. Szczególnie zawiedzione mogą być dzieci, które przeważnie nie przepadają za oszczędzaniem na słodkościach. Różnica cen sprzed kilku lat pokazuje, jak bardzo zdrożały gofry od 2020 roku.

Gofry nad morzem powoli stają się luksusem dla Polaków. Świadczą o tym ceny, które zwalają z nóg niejednego konsumenta. Inflacja sprawia, że tegoroczna majówka może zasiać spustoszenie w portfelach. Przekonali się o tym dziennikarze, którzy postanowili sprawdzić, czy rzeczywiście ceny w tym roku są aż tak zaskakujące.

Zobacz wideo Gofry z cukinii - zdrowa przekąska idealna na lato

Kilkadziesiąt złotych za gofra nad morzem? Inflacja zaskakuje Polaków

Polacy, którzy zdecydują się wyjechać do Świnoujścia, już teraz mogą przygotowywać się na szok spowodowany cenami. Jak informuje portal wszczecinie.pl, jeżeli zdecydujemy się kupić gofra z dodatkami, możemy spodziewać się ceny nawet 32 złotych, ponieważ właśnie tyle kosztuje gofr "supreme" z owocami, bitą śmietaną, nutellą i posypkami.

Jeśli wybierzemy ekonomiczną wersję tego deseru, zawierającą świeże owoce, zapłacimy 24 zł. Wielbiciele czekolady muszą przygotować się na wydatek rzędu 19 zł za gofra z dodatkiem nutelli. Natomiast tradycjonaliści za ten popularny deser z samą bitą śmietaną zapłacą nad morzem 15 zł. Suchy gofr, bez żadnych dodatków, to koszt około 9-10 złotych.

Drożyzna nad morzem. Dawniej było o wiele taniej

Nieco taniej sytuacja wygląda w Międzyzdrojach, gdzie według doniesień Radia Eska za rozbudowaną wersję gofra ze słodyczami i batonami zapłacimy 30 zł. Z dodatkiem, takim jak nutella, frużelina, bita śmietana lub polewa, cena deseru wyniesie już około 15 zł. Gofr z owocami kosztuje od 16 zł, ale cena zależy od konkretnych składników, jakie zostaną użyte. Najtańsze opcje dodatków to dżem albo bita śmietana, ponieważ wówczas wydatek za cały deser wynosi około 11-12 zł. Cena gofra bez dodatków to 7 zł.

- Wszystko zależy od cen produktów, które używamy do gofrów. U nas wyszczególniliśmy opcje z poszczególnymi owocami. Gofr z truskawkami i bitą śmietaną to obecnie koszt prawie 30 zł, ale głównie przez wysokie ceny truskawek. Najtańsze są obecnie gofry z kiwi czy brzoskwiniami. Tak jak mówię, najważniejsza jest sezonowość produktów - mówi jeden z przedsiębiorców z Jarosławca.

Dla porównania, według cen udostępnionych przez "Dziennik Bałtycki", w lipcu 2020 roku najdroższa wersja gofrów kosztowała 12 zł. Polacy, którzy zdecydowali się na wersję z nutellą, zapłacili 8 zł. Deser z dodatkiem bitej śmietany kosztował 7 zł. Natomiast podstawowa wersja suchego gofra wynosiła 4 zł. 

Więcej o: