Majówka 2023. Czy zrobimy zakupy w czasie majówki? Które sklepy będą otwarte?

W tym roku urlop majowy będzie okazją do wypoczynku dla wielu osób. Ten czas może potrwać nawet dziewięć dni, jeżeli dobrze rozplanujemy dodatkowe dni wolne. Które sklepy będą otwarte w majówkę?

Zarówno 1, jak i 3 maja, są dniami wolnymi od pracy. Oznacza to, że znalezienie otwartego sklepu może stanowić wyzwanie dla wielu Polaków - zwłaszcza, że niektórzy właściciele sklepów także mogą chcieć zrobić sobie dłuższy urlop. Jak w przypadku innych świąt, tak i w tym pozostanie kilka opcji, które umożliwią nam zrobienie zakupów przed wyjazdem i w trakcie urlopu. Które sklepy będą otwarte w majówkę?

Zobacz wideo

Które sklepy będą otwarte w majówkę? 

Ze względu na Święto Pracy i Święto Narodowe Trzeciego Maja, w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu. Obejmie on wszystkie galerie handlowe i supermarkety. W te dni zamknięty pozostanie Auchan, Lidl, Carrefour, Aldi, Kaufland czy Biedronka. Jest możliwość, że otwarte pozostaną takie miejsca, jak niektóre restauracje, kawiarnie, puby, apteki, piekarnie, kina, stacje paliw, muzea czy lodziarnie. Decyzja zależeć będzie jednak od właścicieli danych punktów.

W przypadku "sytuacji kryzysowej", gdy będziemy potrzebować konkretnych produktów, możemy udać się do sklepów, za których ladą staną ich właściciele, czyli osiedlowe sklepy spożywcze lub sklepy franczyzowe, takie jak Carrefour Express i Żabka. Ostatecznym rozwiązaniem może stać się również stacja paliw, na której można doposażyć się w trakcie podróży w potrzebne rzeczy

Kiedy wypada najbliższa niedziela handlowa, w którą będziemy mogli zrobić stacjonarne zakupy?

Niedziela 30 kwietnia, która wypadnie tuż przed majówką, jest dnie, kiedy nie obowiązuje zakaz handlu. To oznacza, że wiele osób będzie mogło spokojnie uzupełnić zapasy produktów i przygotować się na urlop. Dotyczy to również galerii handlowych. Częściowo zrekompensuje to nadchodzące po niedzieli dni, w których zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta.

Więcej o: