Majówka i niedziela handlowa 2023. Jakie sklepy będą otwarte? Jest dobra wiadomość

Zbliża się długi weekend majowy. W których dniach będziemy mogli zrobić zakupy? Czy w niedzielę popularne supermarkety będą otwarte? Wyjaśniamy.
Zobacz wideo Kiedy spadną ceny żywności w Polsce?

1 i 3 maja to dni wolne od pracy. Wypadają one odpowiednio w poniedziałek i środę. W tych dniach znalezienie otwartego sklepu może okazać się bardzo trudne. A jak będą otwarte sklepy w pozostałe dni i przed majówką?

Majówka 2023. Czy 1, 2 i 3 maja sklepy będą otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

W Święto Pracy i Święto Narodowe Trzeciego Maja będzie obowiązywał zakaz handlu. To oznacza, że zamknięte będą sklepy sieci Auchan, Lidl, Carrefour, Aldi, Kaufland czy Biedronka oraz galerie handlowe. 1 i 3 maja otwarte mogą być niektóre restauracje, kawiarnie, lodziarnie, puby, apteki czy piekarnie, ale decyzja w tej kwestii zależeć będzie od właścicieli danych punktów. To samo dotyczy sklepów sieci Żabka.

Natomiast wtorek 2 maja (Dzień Flagi RP) nie jest dniem wolnym od pracy i nie jest objęty zakazem handlu. Tego dnia swoje sklepy otwierają duże sieci handlowe, m.in. Lidl, Biedronka, Auchan, Aldi, Kaufland, Carrefour. W tym dniu sklepy mogą działać w innych godzinach niż zazwyczaj. Dokładne informacje warto znaleźć na stronach internetowych placówek.

Kiedy najbliższa niedziela handlowa? Czy sklepy w niedzielę będą otwarte?

Z kolei 30 kwietnia, czyli przed majówką, czeka nas niedziela handlowa, czyli trzecia z siedmiu przewidzianych w tym roku. To oznacza, że w nadchodzącą niedzielę zakupy bez przeszkód zrobimy w supermarketach. Natomiast kolejne niedziele handlowe w 2023 roku wypadają: 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia.

Więcej o: