Czy niedziela 30 kwietnia jest handlowa? W których sklepach zrobimy zakupy na majówkę?

Nadchodząca majówka to okazja do zrobienia zakupów i uzupełnienia zapasów. Sklepy 1 i 3 maja pozostaną zamknięte. Czy niedziela 30 kwietnia będzie więc handlowa? W których sklepach zrobimy zakupy w majówkę?

Od 1 marca 2018 roku obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Oznacza to, że aby zrobić zakupy musimy zdążyć w sobotę. W niedziele dotąd otwarte były jedynie sklepy, których właściciele zdecydowali się osobiście pracować tego dnia za ladą. 

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Najbliższa niedziela handlowa 2023 - czy taka jest niedziela 30 kwietnia?

Najbliższa niedziela, w którą będzie można zrobić zakupy, nastąpi 30 kwietnia, kiedy otwarte będą galerie handlowe, sklepy odzieżowe, markety i sklepy spożywcze. Ułatwi to życie wielu Polakom, którzy zdecydowali się na wyjazd w tym czasie. Dzięki temu klienci zyskają szansę na uzupełnienie potrzebnych zapasów przed dłuższym, majowym weekendem.

Kolejnych niedziel handlowych można spodziewać się dopiero 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia. 

Które sklepy będą otwarte w majówkę 2023?

Zarówno w poniedziałek 1 maja, jak i w środę, możemy spodziewać się w większości zamkniętych sklepów. Jednakże będzie kilka wyjątków, które umożliwią zrobienie zakupów w sytuacji kryzysowej. Wszystkie duże markety pozostaną zamknięte, ale będzie można liczyć na sklepy osiedlowe. Otwarta pozostanie Żabka i Carrefour Express, warto jednak sprawdzić godziny otwarcia, ponieważ mogą być inne, niż zazwyczaj. Jest możliwość, że restauracje, kawiarnie, puby, apteki, piekarnie, kina, stacje paliw, muzea czy lodziarnie pozostaną otwarte. Decyzja zależeć będzie jednak od właścicieli danych punktów. W naglących przypadkach i w podróży stacje benzynowe będą miejscami, w których znajdziemy niektóre z potrzebnych rzeczy.

Więcej o: