Czy McDonald's jest otwarty w majówkę 2023? Gdzie szukać informacji o konkretnych punktach?

1 i 3 maja wypadają dni wolne od pracy, w związku z czym obowiązuje m.in. zakaz handlu. Jak wiadomo, nie dotyczy on restauracji, pubów, kawiarni czy cukierni. O tym jednak, czy dana placówka zostanie otwarta, decydują ich właściciele. Jak będzie w przypadku restauracji typu fast-food sieci McDonald's?

1 maja wypada Święto Pracy, a 3 maja - Święto Konstytucji 3 maja. Oba te dni są świętami narodowymi i dniami wolnymi od pracy. Wiadomo jednak, że w części restauracji McDonald's uda nam się zamówić posiłek także w majówkę. Gdzie szukać tych informacji? 

Zobacz wideo Długie weekendy to dla policjantów czas wzmożonej pracy

Majówka 2023. Czy restauracje z sieci McDonald's będą czynne 1 i 3 maja?

Na pewno 1 i 3 maja zamknięte będą te restauracje McDonald's, które znajdują się w centrach handlowych, ponieważ miejsca te objęte są zakazem handlu w święta. Niektóre punkty decydują się jednak otworzyć wejścia dla klientów nawet mimo tego, że pozostałe sklepy nie będą tego dnia otwarte. Tak ma być m.in. w przypadku McDonald'sa znajdującego się w Millenium Hall czy Galerii Rzeszów w Rzeszowie

Niektóre McDonald'sy - nawet te, które nie znajdują się w galeriach handlowych, decydują się na zamknięcie swoich placówek. Wszystko za sprawą tego, że część punktów powstały na zasadach franczyzy, a więc to właściciele decydują o tym, czy uruchamiać swoją działalność w majówkę. W przypadku Warszawy zamknięcie w majówkę dotyczy to m.in. punktów przy Jubilerskiej 1/3, Al. Jerozolimskich 179 i 148, Targowej 72, Głębockiej 15, Światowida 17, Górczewskiej 249 czy Wałbrzyskiej 23. 

Warto mieć na uwadze, że otwarte 1 i 3 maja restauracje mogą zaczynać pracę później, niż zazwyczaj. W przypadku niektórych punktów widać, że zamiast o godzinie 8 restauracja zacznie działać o 10:30. Sytuacja ta nie dotyczy oczywiście całodobowych punktów sieci fast-food. 

Gdzie sprawdzić, czy dany McDonald's jest otwarty? Najłatwiej zrobić to poprzez wyszukiwarkę punktów na stronie mcdonalds.pl. Wystarczy wejść w zakładkę "Restauracje" i wyszukać restaurację znajdującą się najbliżej nas. Przy okazji strona pokazuje też te miejsca, które są otwarte i znajdują się w pobliżu. 

Więcej o: