Kraków Airport z nowym kierunkiem lotów. Turyści się ucieszą

Kraków Airport otworzyło nowe połączenie. Od 27 kwietnia ze stolicy Małopolski polecimy do stolicy Turcji - Stambułu. PLL LOT będzie zapewniać rejsy na tej trasie przez trzy dni w tygodniu.

Turcja to jeden z krajów, które Polacy upodobali sobie najbardziej do spędzenia urlopu. Tureckie ministerstwo turystyki podało, że od stycznia do listopada 2022 roku Turcję odwiedziło 1 121 484 Polaków. W tym roku ten wynik może zostać pobity, ponieważ Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie na trasie Kraków - Stambuł - Kraków. - To dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią, ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów - chwalił nowy kierunek Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.  

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 154

Kraków Airport z nowym kierunkiem lotów

Pierwszy samolot ze stolicy Małopolski wylądował w mieści nad Bosforem 27 kwietnia o godzinie o 20:30 czasu lokalnego. Od tego dnia rejsy w obu kierunkach odbywają się trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów w obie strony zaczynają się już od 699 zł. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195 oraz będą realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance. - Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOT-u. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie - mówił członek zarządu PLL LOT ds. handlowych Michał Fijoł. W ostatnim czasie LOT zwiększył także liczbę lotów do Turcji z warszawskiego lotniska, z którego odbywa się 17 rejsów tygodniowo.  

Lotnisko w Radomiu otwarte

Bez dwóch zdań poprzedni tydzień był dobry dla polskiego lotnictwa i turystyki. W czwartek 27 kwietnia Port Lotniczy Warszawa-Radom został oficjalnie otwarty. Wieczorem w nowo otwartym porcie wylądował pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT.  W czasie nadchodzącego sezonu letniego LOT poleci z niego między innymi do Paryża, Rzymu, Tirany i Warny. Przypomnijmy, że przebudowa i modernizacja portu w Radomiu kosztowała 800 milionów złotych. Według prognoz PPL do końca roku z lotniska w Radomiu skorzysta około 150 tysięcy podróżnych. 

Więcej o: