Wygrana w wysokości ponad 62 mln zł w Eurojackpot w Polsce. Wiadomo, skąd wysłano los

Rzecznik Totalizatora Sportowego przekazał informację o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce. Wiadomo, że 62 miliony złotych trafią do osoby, która puściła los w Bielsku-Białej.

Jak informowaliśmy, we wtorek 2 maja odbyło się losowanie Eurojackpot, w którym padła główna wygrana. Wówczas maszyna losująca wybrała następujące liczby: 11, 12, 13, 23, 26 oraz 11 i 12. Tego dnia padła tylko jedna wygrana pierwszego stopnia, w związku z czym osoba, która wytypowała te liczby, będzie mogła cieszyć się ogromną sumą.

Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Gdzie puszczono szczęśliwy los?

Główna wygrana padła w Polsce, a dokładniej w Bielsku-Białej w województwie śląskim. Nie wiadomo jednak, gdzie konkretnie zakupiono kupon. "Zgodnie z przyjętą praktyką dla opisywania głównych wygranych w Eurojackpot, nie podajemy dokładnych danych punktu Lotto" - przekazał w oświadczeniu rzecznik Totalizatora Sportowego

Zobacz wideo Huawei Watch Buds, czyli zegarek rodem z Jamesa Bonda. Czy to ma sens? [TOPtech]

Wygrana pierwszego stopnia w ostatnim losowaniu Eurojackpot wyniosła 62 657 423,40 zł. Ostateczna kwota, która trafi do szczęśliwego gracza, wyniesie 56 391 681,06 zł. Wszystko za sprawą tego, że od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek. Totalizator Sportowy przekazuje wygranemu kwotę już po zapłaceniu podatku. 

Wygrana z 2 maja została sklasyfikowana na 5. miejscu na liście najwyższych wygranych w Eurojackpot w Polsce. Najwyższa jak dotąd wygrana miała miejsce w 2022 roku. Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego (województwo wielkopolskie) wygrał wówczas aż 213 mln złotych (dokładnie 213 584 986,00 zł).

Losowanie Eurojacpot - następne już w piątek 5 maja

Losowania Eurojackpot odbywają się dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki. Osoby chętne do udziału w loterii muszą zapłacić 12,50 złotych za zakład. Należy wytypować pięć z 50 liczb oraz dwie z 12 liczb. 

Eurojackpot ma europejski zasięg, a udział w loterii biorą mieszkańcy kilkunastu państw Europy. Loteria została uruchomiona w marcu 2012 roku. W Polsce Totalizator Sportowy udostępnił grę we wrześniu 2017 roku. 

Więcej o: