Grillowali na klatce schodowej w Ełku, bo uznali, że na zewnątrz jest na to za zimno. Policja apeluje

Grillowanie drogo kosztowało w tym roku dwóch mężczyzn w Ełku, którzy postanowili rozpalić grilla na klatce schodowej wieżowca. Mieszkańców zaniepokoił dziwny zapach, więc wezwali policję. Sprawcy zamieszania podali powód swojego zachowania, który nie przekonał funkcjonariuszy.

Grillowanie stało się nieodzownym elementem świętowania majówki wśród Polaków. W tym celu często wybierany jest plener, gdzie bez problemu można spotkać się ze znajomymi i rodziną, aby przyrządzić dania. Warunkiem do udanego grillowania jest pogoda, która nie spełniła oczekiwań mężczyzn z Ełku. Wykazali się oni nietypową kreatywnością, przez co ponieśli konsekwencje swoich działań.

Zobacz wideo Praktyczne myki, które sprawdzą się podczas grillowania

Ełk. Mężczyźni grillowali na klatce schodowej wieżowca

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Ełku. Dwaj mężczyźni 26- i 22-latek spotkali się na grillowanie. Stwierdzili jednak, że pogoda nie jest odpowiednia na tę okazję. Z tego powodu postanowili rozpalić grilla na klatce schodowej wieżowca. Sytuacja wzbudziła niepokój mieszkańców, którzy czując dziwny zapach, zdecydowali się wezwać policję. Biesiada została przerwana tak szybko, że sprawcy zamieszania nie zdążyli zjeść przygotowanych przekąsek.

Policja ukarała mężczyzn grillujących na klatce schodowej w Ełku

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, mężczyźni próbowali przekonać mundurowych do swoich powodów związanych z pogodą. Policja jednak nie okazała wyrozumiałości dla takiego zachowania, w wyniku czego grillowanie musiało zostać natychmiastowo przerwane. Za grillowanie w "cieplejszym" miejscu, sprawcy zostali ukarani mandatami wynoszącymi po 500 złotych. Policja apeluje, żeby pamiętać o fakcie, że nie każde miejsce jest właściwe do rozpalenia grilla i spędzania przy nim czasu. Osoby, które nie biorą tego pod uwagę, mogą spodziewać się interwencji służb i mandatu.

Nie w każdym miejscu na świeżym powietrzu dozwolone jest grillowanie. Miejsca takie jak parki czy zieleńce są objęte regulaminami, które często zabraniają tego typu czynności. Każda z miejscowości wyznacza własne strefy, w których można urządzić piknik, dlatego najlepiej wcześniej dokładnie je sprawdzić.

Więcej o: