Media: Roman J., były wicepremier, zatrzymany za przemyt papierosów

Roman J., były wicepremier, został zatrzymany za przemyt papierosów - dowiedział się Polsat News. Zatrzymanie miało przeprowadzić Centralne Biuro Śledcze Policji. W sumie zatrzymano w tej sprawie cztery osoby.

Z relacji stacji Polsat News wynika, że na posesji byłego wicepremiera Romana J. znaleziono 11 milionów sztuk papierosów. Według Centralnego Biura Śledczego Policji miały zostać one nielegalnie przemycone do Polski. Oprócz polityka zatrzymano także jego syna - donoszą media. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy CBŚP, które nie mogło potwierdzić konkretnych nazwisk, ale przekazano nam, że wspólnie ze Strażą Graniczną i Krajową Administracją Skarbową zatrzymano 4 osoby na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego. Potwierdzono także, że zabezpieczono 11 mln szt. papierosów bez znaków akcyzy. Sprawę dot. przestępczości akcyzowej wyjaśnia teraz Prokuratura Regionalna w Katowicach. Wciąż prowadzone są jednak czynności.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 154

Romana J. miał bogatą przeszłość w polityce

Roman J.od marca 1995 do kwietnia 1997 był wicepremierem z ramienia PSL w rządzie Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. W tym czasie sprawował funkcję ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Po upadku rządu PSL-SLD próbował budować własną siłę polityczną. Założył Partię Ludowo-Demokratyczną, która w 2001 roku weszła do koalicji SLD-UP. Roman J. przetrwał tam niespełna rok, po czym wystąpił z klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej i założył Federacyjny Klub Parlamentarny. W 2004 roku kandydował do Europarlamentu a w 2005 roku do Sejmu, ale nie został wybrany. W 2007 roku próbował jeszcze dostać się do Senatu, ale także bezskutecznie. 

Więcej o: