Deszcz pieniędzy na krakowskim Ruczaju. Policja apeluje o zwrot banknotów

Porozrzucane banknoty walały się w rejonie Ruczaju w Krakowie. Policja zebrała część z nich, ale inne mogły zostać zgarnięte przez przechodniów. Służby apelują o zwrot gotówki, ruszyło też postępowanie ws. przywłaszczenia pieniędzy.
Zobacz wideo Nowy rekordzista? 205 punktów karnych i 27 tys. zł na motocyklu

Krakowska policja otrzymała zgłoszenie od pokrzywdzonego, który nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem, jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego. Kierowca zorientował się, że utracił gotówkę dopiero po dojechaniu na miejsce. 

Rozrzucone pieniądze w Krakowie. Policja apeluje o ich zwrot

Do zdarzenia doszło 5 maja między 8.30 a 8.45 w okolicach Ruczaju. Policja otrzymała też zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane banknoty z ulicy. W związku z tym ruszyło postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy. "Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, prosimy o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego  47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu. W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę, grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub  art. 119 kodeksu wykroczeń)" - apeluje policja

Co ciekawe, do bardzo podobnego zdarzenia, również w Krakowie w regionie Ruczaju, doszło w sierpniu 2021 roku. Wówczas przejeżdżała tamtędy drogówka, która zauważyła porozrzucane banknoty 50 i 100-złotowe i zatrzymała się, by je zebrać. Policjanci zebrali wtedy z ulicy 5 tys. zł. Ponadto przechodzień przekazał im portfel, dzięki czemu udało się szybko znaleźć właściciela gotówki. Jak się okazało, również ten mężczyzna zostawił portfel na dachu samochodu podczas tankowania.

Więcej o: