Tylu pasażerów odprawiło lotnisko w Radomiu. Liczba lotów pasażerskich wzrośnie trzykrotnie

Lotnisko w Radomiu w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania odprawiło ponad 1,7 tys. pasażerów. W czerwcu liczba lotów pasażerskich ma wzrosnąć trzykrotnie.

- Cieszymy się, że wszystko idzie sprawnie. Jesteśmy zadowoleni zarówno z liczby pasażerów, jak i z ich pozytywnych wrażeń po wizycie na lotnisku w Radomiu. Pasażerowie doceniają komfort, przestrzeń i wygodę lotniska - powiedziała Anna Dermont, rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych (PPL) w rozmowie z PAP, którą cytuje tvn24.pl. Wyjaśniła, że w pierwszy tydzień funkcjonowania lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 1729 pasażerów. Obecnie port lotniczy w Radomiu odprawia 12 operacji tygodniowo, ale w czerwcu liczba pasażerskich operacji lotniczych wzrośnie prawie trzykrotnie.

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Port lotniczy w Radomiu. Które biura podróży organizują loty z tego lotniska?

Uroczyste otwarcie lotniska w Radomiu odbyło się 27 kwietnia. Tego samego dnia wylądował tam pierwszy samolot rejsowy (lot z Paryża). Z portu lotniczego PLL LOT oferują regularne połączenia m.in. do Paryża, Rzymu, Tirany i Warny. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI. Touroperatorzy na wakacje lotami czarterowymi zabiorą pasażerów m.in. do Antalyi, Burgas, ale też Warny i Tirany - pisze tvn24.pl.

Lotnisko w Radomiu otwarte. Modernizacja kosztowała 800 mln zł

Przebudowa i modernizacja portu w Radomiu kosztowała 800 milionów złotych. Wybudowano nowy terminal, przebudowano drogi kołowania, pas startowy i płytę postojową. Terminal jest wyposażony w urządzenia, które zapewniają bezpieczeństwo i sprawną odprawę. Z Warszawy można się dostać do Radomia samochodem - trasą S7 lub pociągiem. Terminal jest gotowy na przyjęcie około trzech milionów pasażerów z możliwością rozbudowy, aby mogło to być nawet dziewięć milionów. Parking przy lotnisku do połowy maja będzie bezpłatny. Według prognoz PPL do końca roku z lotniska w Radomiu skorzysta około 150 tysięcy podróżnych.

Więcej o: