Itaka odwołuje połączenie z portu lotniczego w Radomiu. To kolejny cios dla lotniska

Biuro podróży Itaka odwołało wyloty z lotniska w Radomiu do Monastyru w Tunezji. Touroperator przekazał, że decyzję podjął z powodu niewystarczającej liczby uczestników - pisze lokalny serwis cozadzien.pl.
Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Loty do Monastyru miały odbywać się od 1 czerwca do 5 października. Biuro podróży Itaka ostatecznie zmieniło plany i odwołało wszystkie rejsy. "Szanowni państwo, z przykrością informuję, że z powodu niewystarczającej liczby uczestników biuro podróży Itaka zmuszone zostało do podjęcia decyzji o anulacji lotu z Warszawy-Radom do Monastyru w terminie 1.06.2023 - 5.10.2023. Tym samym dopisanie uczestnika do rezerwacji na chwilę obecną nie jest możliwe" - przekazał jeden z czytelników serwisowi cozadzien.pl.

Port lotniczy w Radomiu traci połączenia. Itaka odwołuje loty

W połowie kwietnia Itaka odwołała również loty z Warszawy-Radom na greckie wyspy Kos i Kreta, do Taby w Egipcie, Tivatu w Czarnogórze i na Majorkę. Powód? Zbyt niskie zainteresowanie tymi wycieczkami. - Widać, że jest zainteresowanie lotami z Radomia, ale tańszymi kierunkami - tłumaczył wiceprezes Itaki, Piotr Henicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Przyznał również, że samoloty ze startem w Radomiu nie wypełniają się tak dobrze, jak te, które mają odlecieć z Warszawy. Natomiast na początku kwietnia loty z Radomia do Kopenhagi odwołał LOT.

Lotnisko w Radomiu zostało przebudowane. Koszt? 800 milionów złotych

Uroczyste otwarcie lotniska w Radomiu odbyło się 27 kwietnia. Tego samego dnia wylądował tam pierwszy samolot rejsowy (lot z Paryża). Z portu lotniczego PLL LOT oferują regularne połączenia m.in. do Paryża, Rzymu, Tirany i Warny. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI. Przebudowa i modernizacja portu w Radomiu kosztowała 800 milionów złotych. Wybudowano nowy terminal, przebudowano drogi kołowania, pas startowy i płytę postojową. Terminal jest wyposażony w urządzenia, które zapewniają bezpieczeństwo i sprawną odprawę. Z Warszawy można się dostać do Radomia samochodem - trasą S7 lub pociągiem. Terminal jest gotowy na przyjęcie około trzech milionów pasażerów z możliwością rozbudowy, aby mogło to być nawet dziewięć milionów. Parking przy lotnisku do połowy maja będzie bezpłatny. Według prognoz PPL do końca roku z lotniska w Radomiu skorzysta około 150 tysięcy podróżnych.

Więcej o: