Rozliczyła PIT w Wasilkowie. W loterii wygrała mieszkanie na nowym osiedlu

Niewielka miejscowość Wasilków (woj. podlaskie) od kilku lat wychodzi do swoich mieszkańców z wyjątkową na skalę całego kraju inicjatywą. Rozliczający się tam podatnicy mają okazję wygrania wartościowych nagród w organizowanej przez miasteczko loterii PIT-owej. W tym roku o mieszkanie walczyło prawie 5 tys. osób, a zwyciężczynią okazała się być pani Anna.

Organizacji wyjątkowej loterii dla mieszkańców małej miejscowości Wasilków w województwie podlaskim przyświeca jeden cel - zachęcanie podatników, aby ci rozliczali się w swoim rzeczywistym miejscu zamieszkania. Przynosi to liczne korzyści dla miejscowości i umożliwia jej dalszy rozwój. Tradycja loterii podatkowej sięga pięciu lat. W ubiegłym roku jeden z mieszkańców w ramach nagrody głównej otrzymał samochód.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 155

Rozliczyła się w Wasilkowie. Wygrała mieszkanie w stanie deweloperskim

Tegoroczna piąta już edycja w puli głównych nagród zawierała mieszkanie o powierzchni 47 m kw. zlokalizowane na trzecim piętrze osiedla Dolina Cisów. Zgłoszenia do loterii przyjmowane były do 7 maja. Już dwa dni później burmistrz miasteczka osobiście telefonował do mieszkańców, do których uśmiechnęło się szczęście. Wśród nich była pani Anna, której los sprezentował mieszkanie. Jak relacjonuje Onet kobieta była w szoku, szczególnie że udział w rozdaniu wzięła po raz pierwszy. Szczęśliwa zwyciężczyni klucze do swojego mieszkania odbierze na miejskim festynie 27 maja. Zgodnie z zasadami konkursu nowa właścicielka przed podpisaniem aktu notarialnego musi wpłacić firmie pośredniczącej 10 proc. podatku od nagrody. Mieszkanie z balkonem oraz komórką lokatorską w piwnicy jest w stanie deweloperskim, a jego wartość rynkowa wynosi 380 tys. złotych. Nagrodę główną ufundował lokalny deweloper.

Loteria podatkowa w Wasilkowie. Pula nagród wyniosła w tym roku 408 tys. zł

Inną cenną nagrodą w tegorocznej edycji loterii PIT-owej była frytkownica do beztłuszczowego przyrządzania dań z ziemniaków w ilości trzech sztuk, z czego jedna z nich ucieszyła panią Gabrielę. Poza tym można było również otrzymać klimatyzator z usługą montażu, wyciskarkę do soku czy jeden z trzech telewizorów. Suma wszystkich rozdanych za sprawą losowania dóbr wyniosła 408 tys. zł. W ubiegłych latach przez pulę nagród przewijały się między innymi samochody, smartfony czy wycieczki zagraniczne.

Więcej o: