Niebezpieczna bakteria w mięsnym produkcie Biedronki. Sieć zwraca pieniądze

Biedronka ostrzegła w pilnym komunikacie, aby nie spożywać pieczonego kebaba z kurczaka konkretnej partii. W produkcie wykryto niebezpieczną bakterię. Sieć apeluje do klientów, aby zniszczyli lub zwrócili produkt do sklepu.

Biedronka wyjaśnia, że klienci, którzy zakupili produkt: kebab z kurczaka pieczonego ciętego 300 g marki Dania Express z terminem trwałości i numerem partii: 13.05.2023 220423-70858 wyprodukowany dla Jeronimo Martins Polska S.A., proszeni są o jego "zniszczenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony". Produkt może zawierać niebezpieczną bakterię.

Zobacz wideo Kto jest winny inflacji? Paweł Borys: Są cztery czynniki

Biedronka prosi klientów o zwrot produktu. Wykryto niebezpieczną bakterię

Sieć apeluje do klientów, aby nie spożywać wymienionej wyżej żywności. "W związku z nieprawidłowymi wynikami badań mikrobiologicznych produktu (przekroczenie dopuszczalnych limitów Listeria monocytogenes w dwóch z pięciu badanych próbek), podjęliśmy decyzję o wycofaniu z obrotu wyżej wymienionej partii" - czytamy. Biedronka informuje również, że "wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt, wraz z opakowaniem (jest to konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), zostanie zwrócony koszt nabycia produktu".

Bakteria Listeria monocytogenes wykryta w kebabie z Biedronki

Listeria monocytogenes to bakteria wywołująca listeriozę. Na chorobę szczególnie narażone są osoby z obniżoną odpornością komórkową, osoby starsze, kobiety w ciąży i noworodki. Najczęstszą przyczyną zakażenia bakterią jest żywność, przede wszystkim mięso i wędliny, ale także nabiał. Niezdiagnozowana w porę listerioza może doprowadzić m.in. do posocznicy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych oraz mózgu, zapalenia płuc, zapalenia wsierdzia lub sepsy.

Więcej o: