Remont mieszkania Brudzińskiego. Polski Holding Hotelowy wydał oświadczenie

Polski Holding Hotelowy odpowiedział w sprawie rzekomego zaangażowania państwowej spółki w remont mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego. PHH złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z prawdopodobieństwem fałszowania dokumentów przez byłego pracownika. Polityk PiS w ostatnich dniach dementował medialne doniesienia i złożył pozew przeciwko dziennikarzowi.

Ostatnimi czasy media informowały o rzekomym zaangażowaniu państwowej spółki w remont mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego. Polski Holding Hotelowy wydał oświadczenie w związku z doniesieniami "Gazety Wyborczej" i Telewizji TVN. Dementuje w nim doniesienia i wyjaśnia, skąd wzięły się informacje. Sprawa będzie miała swoją kontynuację na sali sądowej.

Zobacz wideo Piotr Kaleta: 800+ to inwestycja w polską rodzinę

Remont mieszkania europosła Brudzińskiego. Polski Holding Hotelowy odpowiada

"Spółka nie uczestniczyła w remoncie mieszkania europosła Brudzińskiego ani też nie finansowała go w jakikolwiek sposób - bezpośrednio lub pośrednio; żaden pracownik PHH nie był angażowany w prowadzenie prac remontowych w ramach świadczenia pracy na rzecz PHH. Spółka PHH nie angażowała w remont mieszkania europosła Joachima Brudzińskiego żadnych ze swoich podwykonawców/kontrahentów, jak też nie rekomendowała żadnemu z nich prowadzenia tego remontu" - czytamy w oświadczeniu PHH.

Jak informuje spółka, jej wewnętrzne ustalenia wykazały, że jedyną osobą związaną z PHH, która była zaangażowana w remont mieszkania europosła, była Agnieszka Łebska, która w charakterze konsultacji podjęła te działania z własnej inicjatywy i poza czasem pracy. "Jej zaangażowanie nie było - wbrew sugestiom wskazanych mediów - efektem polecenia służbowego ze strony prezesa zarządu PHH lub jakiegokolwiek innego pracownika PHH" oświadcza spółka. "Ponadto należy wskazać, że informacje, na których bazuje 'Gazeta Wyborcza', pochodzą od byłego pracownika PHH, wobec którego prowadzone jest obecnie postępowanie prokuratorskie w związku z nękaniem i grożeniem pracownikom spółki". Polski Holding Hotelowy złożył również zawiadomienie do prokuratury z powodu podejrzeń fałszowania dokumentów przez tego pracownika.

Cały artykuł "'Wyborcza' ujawnia: Państwowy remont mieszkania Brudzińskiego" do przeczytania na stronie Wyborcza.pl i w "Dużym Formacie".

Remont mieszkania polityka PiS. Joachim Brudziński złożył pozew przeciwko dziennikarzowi "GW"

Ostatnimi czasy w mediach pojawiły się doniesienia, że państwowa spółka Polski Holding Hotelowy miała być w 2020 roku zaangażowana w remont mieszkania polityka PiS Joachima Brudzińskiego. "Gazeta Wyborcza" dotarła do korespondencji mailowej pomiędzy szefem jednej z firm remontowych, Brudzińskim, Cristescu a dyrektorką ds. technicznych i realizacji PHH Agnieszką Łebską. Pojawiły się również głosy na temat udziału europosła w uzyskaniu przez Cristescu polskiego obywatelstwa. Polityk PiS zaprzeczył tym doniesieniom i złożył pozew do sądu przeciwko dziennikarzowi "Gazety Wyborczej". O szczegółach sprawy informowaliśmy w artykule wyżej.

Więcej o: