Kot-chuligan wkradł się do ratusza i odkręcił kran. Woda zalała ściany i meble. Ogromne szkody

W holenderskiej miejscowości Dokkum na 22 maja zaplanowano otwarcie nowo wyremontowanego ratusza. Niestety, wbrew wcześniejszych zapowiedziom, jedno ze skrzydeł budynku wciąż pozostanie zamknięte. Wszystko przez kota, który zakradł się na teren budowy i odkręcił kran z wodą. To spowodowało ogromne szkody.

Z doniesień holenderskich mediów wynika, że o tym, iż kot dostał się na teren remontowanego ratusza wiadomo było już jakiś czas temu. Nie udało się go jednak odnaleźć. Ostatecznie zwierzę wyrządziło ogromne szkody. Odkręciło bowiem kran z wodą. Ta lała się po ścianach i meblach, a także przeciekła przez podłogę do piwnicy. Obarczenie winą kociego przestępcy było możliwe dzięki dowodom, które pozostawił po sobie m.in. sierści znalezionej na krześle w jednym z zalanych pomieszczeń. Na YouTube holenderskiego RTV NOF dostępne jest nawet nagranie z miejsca zbrodni. Całe lewe skrzydło walczy teraz z wilgocią i wbrew wcześniejszym planom nie zostanie otwarte w przyszłym tygodniu.

 
Zobacz wideo Sławomir Neumann był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Kot odkręcił kran w ratuszu. Woda zalała ściany i meble

W weekend - jak opisuje RTV NOF - kran został zakręcony, a kot złapany. Gmina podjęła także działania mające na celu ograniczenie szkód i bada, jak je naprawić. Zapowiedziano już przeprowadzenie dodatkowych prac, które pozwolą na przywrócenie tego skrzydła do stanu pierwotnego. Na miejscu ma także pojawić się firma ubezpieczeniowa i rzeczoznawca. Na razie jednak nie podaje się dokładnej wartości, wyrządzonych przez kota szkód, ale szacuje się je na ponad 10 tysięcy euro. Pracownicy, którzy mieli przyjmować w tej części ratusza, zostaną tymczasowo przeniesieni w inne miejsce. Termin otwarcia ratusza zaplanowany na 22 maja pozostaje jednak bez zmian.

Więcej o: