Groźny incydent na lotnisku w Luksemburgu. W trakcie lądowania z samolotu odpadło podwozie

W trakcie lądowania samolotu, który miał lecieć z Luksemburga do Chicago, doszło do groźnego zdarzenia. Po zetknięciu z ziemią z samolotu odpadła część podwozia.
Zobacz wideo Neumann: Marsz czwartego czerwca będzie największą demonstracją w Polsce po roku 1989

Do poważnego incydentu doszło na lotnisku w Luksemburgu w niedzielę. Boeing 747 firmy Cargolux Airlines wystartował wieczorem do Chicago. Chwilę po starcie dała o sobie znać awaria - załoga nie mogła schować podwozia. Konieczny był powrót na lotnisko, ale wcześniej maszyna musiała zrzucić część paliwa. W trakcie lądowania o 18.52, tuż po zetknięciu z pasem, część podwozia oderwała się od samolotu. Incydent został uwieczniony na nagraniach dostępnych w sieci

Groźny incydent w Luksemburgu. Z samolotu oderwało się podwozie

Do sprawy w oświadczeniu odniosły się linie lotnicze Cargolux. Firma potwierdza, że "jeden z samolotów doznał poważnego incydentu podczas lądowania na lotnisku".

"Samolot nie był w stanie schować podwozia podczas startu z Luksemburga. W rezultacie został zmuszony do bezpiecznego zrzucenia paliwa, aby móc wrócić na lotnisko. Podczas dobiegu jego prawe podwozie odczepiło się od samolotu. Samolot jednak zatrzymał się w kontrolowany sposób" - napisano w komunikacie. Linie lotnicze podkreśliły, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. "Samolot pozostaje na pasie startowym i trwają działania naprawcze" - podaje Cargolux.

Więcej o: