Błaszczak odwiedził Włochy. "Do Polski przypłynie niszczyciel rakietowy". Będzie uzbrojony po zęby

- Wzmocni obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową polskiego wybrzeża - tak minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówi o włoskim niszczycielu, który za kilka dni ma przypłynąć do Polski. To efekt wizyty szefa polskiego MON we Włoszech.
Zobacz wideo 800+ nie pomoże w dezinflacji

Za kilka dni do Polski przypłynie włoski niszczyciel rakietowy. Poinformował o tym wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który spotkał się w Rzymie z włoskim ministrem obrony Guido Crosetto. 

- To konkretne efekty naszej współpracy - napisał szef MON w mediach społecznościowych. Jak wyjaśnił szef MON niszczyciel rakietowy będzie mieć silne uzbrojenie przeciwlotnicze i przeciwrakietowe. - Wzmocni obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową polskiego wybrzeża - zapewnił Mariusz Błaszczak. 

Wicepremier podkreślił, że wysłanie niszczyciela jest efektem jego negocjacji z ministrem Crosetto. Mariusz Błaszczak dodał, że współpraca z Włochami jest bardzo ścisła. W tym roku prawdopodobnie przylecą do Polski włoskie samoloty myśliwskie F-35, a pochodzące z fabryki w Świdniku śmigłowce AW 149, skonstruowane we Włoszech, wejdą na wyposażenie polskiej armii.

Mariusz Błaszczak odwiedził Włochy. Złożył kwiaty na grobie papieża Polaka

Szef MON powiedział, że rozmawiał ze swoim włoskim kolegą także o wojnie na Ukrainie. Wicepremier Błaszczak podkreślał, jak ważne jest przeciwstawianie się odbudowie imperium rosyjskiego. Podziękował również za wsparcie, jakiego Ukraińcom udzielają Włochy. Ministrowie omówili dwustronne relacje wojskowe w tym temat modernizacji polskiego wojska. Rozmawiali także o sytuacji bezpieczeństwa w kontekście trwającego konfliktu w Ukrainie i w kwestii dalszej pomocy dla kraju napadniętego przez Rosję

Wicepremier Błaszczak był też w Watykanie, gdzie uczestniczył we mszy w kaplicy polskiej w podziemiach bazyliki Świętego Piotra. Złożył też kwiaty przy grobie świętego Jana Pawła II. Wizytę szefa polskiego MON we Włoszech szeroko opisywały Wiadomości TVP. "Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak z wizytą w Rzymie i Watykanie. Tam oczywiście modlitwa przy grobie papieża Polaka i spotkanie z szefem włoskiego ministerstwa obrony. Rozmowy bardzo ważne, bo na agendzie jest między innymi bezpieczeństwo" - relacjonowała korespondentka stacji. 

"Studia Biznes" i "Zielonego poranka" możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: