Ministerstwa wydają miliony zł na jedzenie. "Wydatkowanie środków publicznych jest celowe i oszczędne"

Ministerstwa poinformowały, ile zapłaciły za jedzenie, które zamówiły na spotkania służbowe od 2019 roku. Najwięcej, bo aż 1,7 mln wydało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Kolejne sumy również robią wrażenie.

Podczas spotkań służbowych ministerstwa wydają krocie na cateringi. Od 2019 do 2023 roku na ten cel wydano miliony złotych. Kwoty zaskakują, szczególnie dlatego, że w tym okresie przypadła pandemia, a więc większość spotkań odbywała się zdalnie. Które ministerstwa wydały najwięcej pieniędzy?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Scheuring-Wielgus: Czwartego czerwca w marszu pójdzie cała lewica

Ministerstwa wydają krocie na jedzenie podczas spotkań służbowych

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podczas obecnej kadencji Grzegorza Pudy wydało na jedzenie najwięcej, bo aż 1,7 mln zł - przekazuje "Fakt". Przekonuje jednak, że część tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych. - Wydatkowanie środków publicznych przez ministerstwo, w tym na usługi gastronomiczne odbywa się w sposób celowy i oszczędny - zaznaczyła wiceministerka funduszy Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana przez "Fakt".  Natomiast resort infrastruktury wydał na jedzenie 1,3 mln złotych. Znacznie mniej na ten cel wydało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mowa o kwocie 525 tys. zł.

Ministerstwa niechętnie podają kwoty, jakie wydają na jedzenie podczas spotkań służbowych

Wszystkie resorty, które odpowiedziały na pytania posłanki niezrzeszonej Hanny Gill-Piątek, dotyczące kwoty, jakie wydają na jedzenie, zapewniły, że w trakcie spotkań nie serwuje się alkoholu. - To jest już jawne i dosłowne przeżeranie publicznych pieniędzy - powiedziała posłanka Hanna Gill-Piątek.

Na pytania posłanki odpowiedziało jedynie kilka z 16 resortów. Zakładając, że poniesione przez nie koszty mogą być podobne, wszystkie resorty mogły wydać nawet 10 mln złotych na jedzenie serwowane podczas spotkań.

Więcej o: