"Sukcesja" zainspirowała Elona Muska? Miliarder nie zamierza przekazać dzieciom swoich firm

Kończy się "Sukcesja" - bardzo popularny serial o przejmowaniu władzy w firmie. Okazuje się, że to temat mocno na czasie. Miliarder Elon Musk stwierdził bowiem właśnie, że jest przeciwnikiem przekazywania firmy w ręce swoich dzieci.
Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejął Twittera. Zobacz jak [Next Station]

W poniedziałek 29 maja na streamingach pojawił się ostatni odcinek jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. "Sukcesja" kończy się po 4. sezonach machlojek, wzajemnego kopania dołków i podcinania sobie skrzydeł przez rodzinę, w której silną ręką rządził despotyczny ojciec i prezes firmy Waystar, jeden z najbogatszych ludzi globu, Logan Roy. Akurat w tym samym czasie przemyśleniami na temat sukcesji w swoich firmach podzielił się Elon Musk w trakcie swojego wystąpienia podczas "The Wall Street Journal's CEO Council". 

Sukcesja u Elona Muska. Miliarder nie chce przekazywać firmy swoim dzieciom

Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem automatycznego przekazywania własnym dzieciom części udziałów w firmach, zwłaszcza jeśli nie są one zainteresowane, nie mają skłonności ani zdolności do zarządzania firmą. Myślę, że to błąd

- powiedział Elon Musk cytowany przez Business Insidera.

Elon Musk zdradził też, że poinformował zarządy swoich firm o tym, kogo rekomendowałby na swojego następcę. Obecnie pełni funkcję CEO w Tesli, w Twitterze natomiast jest dyrektorem ds. technologi. Miliarder jest też właściciel SpaceX, Neuralink oraz Boring Company. Jak jednak przyznaje, bardziej niż problem następcy zajmuje go kwestia tego, kto przejąłby jego udziały w firmach. Musk "zmaga się" z tym problemem i rozważa stworzenie "instytucji edukacyjnej", która zarządzałaby jego aktywami. 

Ile dzieci ma Elon Musk? Najstarszy syn nie chce nosić nazwiska miliardera

Elon Musk ma co najmniej dziewięcioro dzieci. Nie ze wszystkimi ma jednak dobry kontakt, najstarszy 19-letni syn złożył w ubiegłym roku wniosek o zmianę nazwiska, bo nie chce być wiązany z ojcem. Oczkiem w głowie najbogatszego świata jest teraz trzyletni syn, którego wraz z matką dziecka, piosenkarką i kompozytorką Grime, nazwali X AE A-XII.

Więcej o: