PiS prężnie rusza z nową kampanią i atakuje Tuska. To odpowiedź na słowa z... 2014 roku

- Te pieniądze nie były nigdzie zakopane - powiedział premier Mateusz Morawiecki, uderzając w Donalda Tuska za jego dawną wypowiedź. Szef rządu porównał obecne wzrosty budżetu do wzrostów za rządów Tuska, a Kancelaria Premiera zaczęła promować film o "niezakopanych pieniądzach".
Zobacz wideo "Chłopie, pójdź po rozum do głowy". Morawiecki zwrócił się do Tuska i nazwał go "oszustem"

Premier Mateusz Morawiecki i ministra finansów Magdalena Rzeczkowska podczas konferencji prasowej w Radomiu mówili o walce z mafiami VAT-owskimi. Szef rządu porównał wzrost budżetu w latach 2008-2015 do lat 2016-2023. - Wprowadziliśmy finanse publiczne w XXI wiek. Wystarczy popatrzeć na dane - wzrost budżetu pomiędzy 2008 r. a 2015 r. - z 253 mld zł na 289 mld zł, to wzrost o ok. 15 proc. Między rokiem 2016 a rokiem 2023 to wzrost o 115 proc. Te pieniądze nie były nigdzie zakopane - stwierdził Morawiecki, nawiązując do wypowiedzi Donalda Tuska z 2014 roku. Wtedy ówczesny premier Polski mówił, że "jeśli ktoś w Polsce wie, gdzie te miliardy leżą zakopane - bo w Zakopanem nie - i można je natychmiast uruchomić i rozdawać ludziom, to ja będę najszczęśliwszym premierem w Europie". Kancelaria Premiera ruszyła także z nową kampanią na Twitterze, gdzie promuje film o "niezakopanych pieniądzach".

"Gdzie te pieniądze były zakopane". W Polsce pojawiły się nowe billboardy

Kampania PiS-u jest prowadzona nie tylko w mediach społecznościowych. Rząd uruchomił też specjalną stronę internetową: niezakopane.gov.pl, a w Polsce pojawiły się billboardy z hasłem: "Gdzie te pieniądze były zakopane". "Mówiono, że nikt nie wie, gdzie te miliardy złotych były zakopane, ale my je znaleźliśmy - i nie były one nigdzie zakopane. Dzięki działaniom rządu do polskiego budżetu wpłynęły dodatkowe miliardy złotych. To oznacza niższe podatki dla obywateli i - jednocześnie - środki na aktywną politykę społeczną czy liczne inwestycje. Obniżamy podatki, a wpływy do budżetu rosną: w 2022 r. były o 80 proc. wyższe niż w 2016 r." - czytamy na niezakopane.gov.pl.

Więcej o: