Gdzie te pieniądze? Morawiecki wypełnił oświadczenie majątkowe. Skromne oszczędności na koncie

Mateusz Morawiecki ma na koncie ledwie 15,7 tys. zł oszczędności, ale i tak nie stracił tytułu milionera. Gdzie podziały się miliony szefa rządu? W bezpiecznej przystani.
Zobacz wideo Polaczek: Opłaty za przejazd autostradami dla tirów nie zostały zniesione

Mateusz Morawiecki wypełnił oświadczenie majątkowe, które we wtorek zostało opublikowane na stronach Sejmu. Szef rządu w deklaracji dotyczącej roku 2022 stwierdził, że jest właścicielem m.in. dwóch domów, mieszkania, oszczędności w wysokości 15,7 tys. zł oraz obligacji skarbowych na 4,4 mln zł. Największa z nieruchomości należących do Morawieckiego to dom o powierzchni 150 mkw. Jego wartość wynosi 1,9 mln zł.

Dom położony jest na działce o powierzchni niespełna 0,5 ha. Drugi z domów jest mniejszy - jego powierzchnia to 100 m kw., a wartość wraz z działką wynosi 3,5 mln zł. Mieszkanie, którego właścicielem jest szef rządu, ma z kolei powierzchnię 72,4 m kw. Wartość nieruchomości wynosi 1,1 mln zł.

Mateusz Morawiecki wypełnił oświadczenie majątkowe. Znamy jego treść

Do premiera należy jeszcze pół segmentu o powierzchni 180 m kw., co daje wartość ok. 600 tys. zł. Do premiera należy też grunt rolniczy wyceniany na 200 tys. zł. Premier wśród innych znaczących składników majątku wymienia też meble i zabudowę. Są warte 355 tys. zł. Sprzęt kuchenny wart jest z kolei 30 tys. zł - wylicza TVN24.pl. 

Premier Mateusz Morawiecki z tytułu zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymał w 2022 roku 285 tys. zł, na jego konto wpłynęło też ponad 45 tys. zł z tytułu przysługującej posłom diety. Szef rządu wykazał też pożyczkę w wysokości 300 tys. zł i darowizny w kwocie niemal 400 tys. 

Warto podkreślić, że oszczędności szefa rządu stopniały. W zeszłym roku miał na koncie 56 tys. zł oszczędności. W 2020 r. oszczędności premiera sięgały aż 4,7 mln zł. Wiadomo, gdzie te miliony. W zeszłym roku Morawiecki kupił obligacje skarbowe o wartości 4,6 mln zł. W ten sposób jego pieniądze znalazły bezpieczną przystań - zabezpieczenie przed inflacją

Więcej o: