Ma 14 lat, skończył studia i prowadzi dwie firmy. Oto genialny Mike Wimmer

Mike Wimmer skończył w tym roku studia, prowadząc jednocześnie dwie firmy. To brzmi jak duży sukces, ale staje się jeszcze większym, gdy spojrzymy na wiek Wimmera. Chłopak ma zaledwie 14 lat. Duża ilość obowiązków nie przeszkadza mu jednak w cieszeniu się dzieciństwem.

W przedszkolu Mike Wimmer został poddany testowi inteligencji. Osiągnął w nim maksimum w skali IQ. I wtedy się zaczęło. Genialny Mike wkroczył na ścieżkę szybkiego rozwoju intelektualnego, w ekspresowym tempie przechodząc przez kolejne etapy edukacji. W tym roku, mając zaledwie 14 lat, ukończył Carolina University z tytułem magistra informatyki - opisuje jego historię portal CNBC. W trakcie kształcenia Wimmer został członkiem Mensy - największego i najstarszego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji oraz rozpoczął karierę zawodową.

Zobacz wideo Te wynalazki zna cały świat. Wiedziałeś, że są dziełem Polaków? [TOPtech]

Ma 14 lat. Skończył studia i prowadzi dwie firmy

Jakby tego było mało, Mike uczył się, prowadząc równocześnie dwie firmy. Współpracuje z wojskiem amerykańskim, dzieląc się wiedzą w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz z Atlantic Lionshare, organizacją z siedzibą na Bermudach, której celem jest ochrona podwodnych ekosystemów. Opracował dla niej system sztucznej inteligencji o nazwie ALFREDD, który pomaga wyposażonej w kamery i harpuny maszynie, automatycznie identyfikować i polować na skrzydlice.

Taki nawał obowiązków nie przeszkadza jednak chłopakowi - a przynajmniej tak mówi w wywiadzie - w prowadzeniu normalnego życia nastolatka. - Ludzie myślą: "Och, nie miałeś dzieciństwa. Nie robiłeś XYZ". A to nieprawda - stwierdza Wimmer w rozmowie z CNBC. - Robiłem wszystko to, co normalny licealista, robiłem wszystko to, co normalny gimnazjalista. Wciąż jestem dzieckiem - dodaje i wymienia, że regularnie gra z przyjaciółmi w symulatory wyścigów samochodowych, pływa, gra w koszykówkę lub układa klocki Lego.

Więcej o: