Ważny polityk PO prawomocnie skazany. Były wiceminister "przyjął korzyści"

Na karę półtora roku więzienia skazany został były poseł Platformy Obywatelskiej i były wiceminister Zbigniew R. Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Okręgowy w Warszawie.
Zobacz wideo Politycy komentują Marsz 4 czerwca. "Wszyscy wierzą, że jesienią wygramy"

- W zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice Zbigniew R. podjął się pośrednictwa w załatwieniu spraw, z którymi zwrócił się do niego Marian D. Do powoływania się na wpływy dochodziło w okresie od połowy 2011 roku do lipca 2014 roku w Rzeszowie, Leżajsku i Warszawie. Marian D. zwrócił się do Zbigniewa R. o załatwienie korzystnej dla jednej ze spółek decyzji dyrektora Lasów Państwowych w Krośnie, w przedmiocie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości tej spółki z nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa, będącymi w zarządzie Lasów Państwowych - wyjaśnił Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej, cytowany za serwisem i.pl.

Zbigniew R. skazany. Przyjmował korzyści majątkowe

Prokurator ustalił w toku śledztwa, że Zbigniew R. przyjmował od Mariana D. korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w gotówce w kwotach od 10 do 15 tys. zł, które były przekazywane w okresie od co najmniej połowy 2011 r. do połowy 2012 r. Łączna kwota tych korzyści wynosiła nie mniej niż 120 tys. zł. Zbigniew R. otrzymał również alkohol o łącznej wartości prawie 3500 zł oraz paliwo, które tankował na jednej ze stacji na koszt Mariana D.

Kolejna sprawa dotyczyła nominacji na urząd sędziego dla Klaudii D. i jej delegacji do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew R. podjął się również załatwienia kredytu w wysokości 70 mln zł dla jednej ze spółek. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący sądu pierwszej instancji, ale zmienił orzeczoną karę na półtora roku pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

Więcej o: