Chwalił się, że wysokie sondaże PiS to jego zasługa? Dawny dyrektor z TVP z nową posadą. "Odlot"

Jarosław Olechowski, były dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, został we wtorek pełnomocnikiem zarządu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i mediów - podaje wirtualnemedia.pl.
Zobacz wideo "Telewizja Publiczna znowu będzie publiczna"

Artur Molęda, reporter TVN24 napisał w poniedziałek na Twitterze, że Jarosław Olechowski obejmie funkcję rzecznika prasowego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. "Co Jarosław Olechowski ma wspólnego z lotnictwem? Chyba nic. Ale jutro to się zmieni" - czytamy. Informację w tej sprawie potwierdziła Rusłana Krzemińska, dotychczasowa pełnomocniczka zarządu PAŻP ds. mediów. - Jarosław Olechowski obejmuje z dniem 6 czerwca stanowisko pełnomocnika zarządu ds. mediów w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - przekazała serwisowi wirtualnemedia.pl.

Jarosław Olechowski odwołany z TVP

Jarosław Olechowski od 2018 r. sprawował funkcję szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ale pod koniec kwietnia 2023 r. został odwołany. Zastąpił go Michał Adamczyk, który jest związany z Telewizją Polską od 2001 r. Nieoficjalnie media podają, że Olechowski miał się skarżyć politykom PiS, że następca Jarosława Kurskiego stara się łagodzić przekaz w programach informacyjnych. Tak ma wynikać z anonimowego listu, który trafił do władz PiS.

Jego autor wprost przyznaje się do służenia partii Jarosława Kaczyńskiego i uważa, że ma udział w wysokich wynikach sondażowych tego ugrupowania. Autor anonimu zarzuca też prezesowi TVP, Mateuszowi Matyszkowiczowi polityczny sabotaż i stara się udowodnić, że ten podejmuje działania, które nie sprzyjają PiS-owi. Według źródeł onet.pl autorem listu miał być właśnie Jarosław Olechowski. Były prezes Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zaprzeczył tym doniesieniom.

Więcej o: