Pierwszy lot czarterowy z lotniska w Radomiu zakończony bójką. Awanturnicy na "czarnej liście"

Pierwszy lot czarterowy z lotniska Warszawa-Radom zakończył się bójką. Pasażerowie, którzy byli zamieszani w tę sprawę, zostali wpisani na tzw. czarną listę i nie polecą więcej liniami lotniczymi LOT.

"Pierwszy samolot czarterowy odleciał dziś z Lotniska Warszawa-Radom z kompletem pasażerów - klientów biura Coral Travel Polska - do Antalyi. Na pokładzie liczne rodziny z dziećmi, dziesięciotysięczny pasażer, grupa przyjaciół lecąca na wieczór kawalerski i młoda para" - przekazały w weekend Polskie Linie Lotnicze LOT. W swoim wpisanie w mediach społecznościowych nie uwzględniły jednak pewnego zdarzenia, które miało miejsce podczas inauguracyjnego rejsu. Money.pl dowiedziało się, że na pokładzie samolotu doszło do bójki. Anna Dermont, rzeczniczka prasowa PPL potwierdziła, że rzeczywiście podczas opuszczania maszyny jeden z pasażerów został pobity.  

Zobacz wideo Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Pierwszy czarter z Radomia zakończony bójką

Polskie Linie Lotniczce LOT zapewniły, że osoby, które zachowały się wulgarnie i nadużywały alkoholu podczas przelotu, zostały wpisane na tzw. czarną listę pasażerów. Oznacza to, że nie będą mogły udać się ani w podróż powrotną z Antalyi, ani w żadną inną w przyszłości liniami lotniczymi LOT. W informacji przekazanej portalowi zapewniono, że zarówno Straż Ochrony Lotniska jak i Straż Graniczna, które odpowiadają za bezpieczeństwo portu lotniczego Warszawa-Radom, nie miały podstaw do interwencji przed wylotem, ponieważ "pasażerowie zamieszani w zdarzenie na lotnisku zachowywali się spokojnie, reagowali na polecenia służb".  

Lotnisko Warszawa-Radom z nowymi połączeniami

Premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia lotniska mówił o "zdejmowaniu klątwy z Radomia", ale takie wydarzenie podczas inauguracyjnego rejsu czarterowego nie wygląda dobrze marketingowo. Faktem jest natomiast, że w ostatnim czasie lotnisko zaczęło zwiększać liczbę lotów. Oprócz wspominanego już czarteru do Antalyi wkrótce ruszą połączenia do Tirany. PLL LOT z Radomia obsługiwał będzie również rejsy rozkładowe do Prewezy, Warny, Tirany i tak jak dotychczas, do Rzymu i Paryża. W szczycie sezonu z lotniska w Radomiu ma być wykonywanych 38 operacji tygodniowo, czyli ponad trzy razy więcej niż obecnie.   

Więcej o: