Ceny w sklepach na lotnisku zaskakują. Najtańsze pół litra wody kosztuje 7,50

Pasażerowie mogą doznać dodatkowego stresu po ujrzeniu cen, które zapłacą za zakupy tuż przed podróżą. Sklepy na lotniskach oferują bowiem zaskakująco, nawet jak na to miejsce, drogie produkty.

Wakacyjny czas sprzyja wycieczkom poza granice kraju. Zwłaszcza napoje to produkty, w które można zaopatrzyć się dopiero na lotnisku, by móc z nimi wejść na pokład samolotu. Czasem bywa tak, że sytuacja wymaga od pasażerów wydania większej kwoty, aby zakupić potrzebny produkt. Jednak ceny obowiązujące na jednym z lotnisk mogą wywołać spory szok u podróżnych.

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Zaskakujące ceny w sklepie na lotnisku. Najtańsze pół litra wody kosztuje 7,50 zł

Dziennikarze portalu Turyści.pl postanowili sprawdzić ceny obowiązujące na lotnisku w Modlinie. Pół litra wody Kropla Beskidu kosztuje 8,50 złotych, a Woda Rodowita z Roztocza to koszt 7,50 zł. Dodatkowo jest to najtańsza opcja przy zakupie jednej sztuki, ponieważ, aby obniżyć cenę niektórych z napojów, należało kupić je w większej ilości. Ceny większych butelek wód sięgały nawet 12 zł.

Wśród słodkich napojów była dostępna Coca-Cola, której butelka o pojemności 850 ml kosztowała 15 zł. Jeśli złapie nas głód, to za bagietkę w różnych wariantach smakowych trzeba będzie zapłacić 19,99 zł. 

Ceny żywności w sklepach a inflacja. Kiedy nastąpi poprawa sytuacji?

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w maju wyniosła 13 proc. Przekłada się to na wzrost cen, które można odczuć m.in. na zakupach od maja 2022 r. do maja br. Jak informowaliśmy, inflacja od trzech miesięcy jest w trendzie spadkowym. Żywność podrożała w maju o 18,9 proc. rok do roku. Prognozy wskazują, że okolice celu inflacyjnego 2,5 proc. przy sprzyjających warunkach zostaną osiągnięte między 2025 a 2026 rokiem. Więcej informacji znajduje się w artykule: "Inflacja znów spada. Glapiński by powiedział, że 'na łeb na szyję'. Są nowe dane".

Więcej o: