Pierwszy lot czarterowy z Radomia. Na pokładzie doszło do bójki. Jest komunikat PLL LOT

Podczas pierwszego rejsu czarterowego Polskich Linii Lotniczych LOT z lotniska Warszawa-Radom doszło do bójki. "Pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę" - podało biuro prasowe spółki.

Z portu lotniczego Warszawa-Radom około godz. 14:30 w sobotę (3 czerwca) wystartował pierwszy lot czarterowy. Boeing 737 MAX Polskich Linii Lotniczych LOT z kompletem pasażerów wyruszył do Antalyi w Turcji. Podczas podróży doszło jednak do incydentu.

Zobacz wideo Pościg za pijanym 19-latkiem w Radomiu

Lotnisko Warszawa-Radom. Incydent na pokładzie samolotu. "Nadużywali alkoholu, byli wulgarni"

Jeden z podróżujących został pobity podczas opuszczania pokładu samolotu w Turcji. "Pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę. Oznacza to, że naszymi liniami nie będą mogli udać się ani w podróż powrotną z Antalyi, ani w żadną inną w przyszłości" - przekazało we wtorek (6 czerwca) dziennikarzom Interii Biuro Prasowe LOT-u. Jak podkreślili jego przedstawiciele w wysłanym komunikacie, "osobom nieodpowiedzialnym, agresywnym lub nadużywającym alkoholu" odmawia się wejścia na pokład. "Przykro nam, że pozostali uczestnicy lotu musieli być świadkami tych zdarzeń" - dodali

Radom. Inauguracja i kolizja dwóch samolotów 

Oficjalne otwarcie portu w Radomiu odbyło się 27 kwietnia. Podczas pokazu lotniczego doszło do zderzenia dwóch samolotów. Części maszyn spadły na prywatną posesję. Pilotom nic się nie stało. Sprawę wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, a także prokuratura - informował portal Warszawa Nasze Miasto. Więcej na ten temat w artykule:

LOT rozszerzy ofertę. Z Radomia do Albanii, Grecji i Bułgarii

Przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT zapowiedzieli zwiększenie liczby lotów z lotniska w Radomiu z 12 do 38. Po inauguracyjnym rejsie czarterowym do Antalyi w Turcji następne mają odbyć się do Albanii, Grecji i Bułgarii.

Więcej o: