PKP ogłasza nowy rozkład jazdy. Niektóre połączenia przywracają po 30 latach

PKP w niedzielę uruchamia nowy, letni rozkład jazdy. Tegoroczne lato obfituje w kolejowe nowości - pociągiem dojedziemy z Warszawy nad Zegrze, będą też bezpośrednie połączenia do Zakopanego z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania i Gdyni.

PKP wprowadza dzisiaj nowy, letni rozkład jazdy. Z tej okazji przewoźnik podsumowuje najnowsze usprawnienia dotyczące poszczególnych tras. "Widoczne w nim będą efekty dalszej modernizacji kolei w Polsce" - zauważa kolejowa spółka.

Zobacz wideo Wojewódka w "Studiu Biznes": To ostatni moment, żeby się przygotować

Warszawa-Zegrze. Trasa kolejowa przywrócona do życia przez PKP

Na zmianach zyska też Warszawa. PKP przypomina, że po 29 latach ponownie otwarta zostanie linia Wieliszew - Zegrze, po 22 latach na tory wrócą pociągi z Ostrołęki do Chorzeli, a po blisko 30 latach kolej wraca na linię ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Dzięki modernizacji torów skróci się też czas podróży z Warszawy do Radomia i z Krakowa do Bielska-Białej. W Małopolsce, dzięki modernizacji linii kolejowej E30, poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróży na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice.

"Dzięki nowemu rozkładowi podróże na kolejnych trasach będą krótsze, a pasażerowie będą mieli dostęp do większej liczby miast z dobrze rozwiniętą siecią kolejową. To oznacza, że podróżowanie koleją staje się coraz bardziej wygodne i komfortowe dla podróżujących. Każda zrealizowana inwestycja kolejowa przyczynia się do rozwoju gospodarczego miast i regionów, przez które przechodzą trasy kolejowe" - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Bezpośrednie pociągi do Zakopanego  z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania i Gdyni

Z kolei wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Andrzej Bittel zwrócił uwagę, że większa dostępność kolei oznacza, że więcej osób będzie mogło podróżować i korzystać z usług transportowych. Ma to się przyczynić się do rozwoju turystyki, handlu i innych sektorów gospodarki oraz zmniejszyć wykluczenie komunikacyjne.

Również turyści będą mogli korzystać z wygodnych połączeń kolejowych na najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych wyjazdów. Od 22 czerwca do Zakopanego wracają bezpośrednie połączenia kolejowe z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania i Gdyni. Z kolei od 15 czerwca pociągi wrócą na trasę Tarnów-Muszyna.

W województwie pomorskim od najbliższej niedzieli znów pojedziemy pociągiem na trasie Chojnice-Kościerzyna, a podróżni skorzystają z przebudowanych peronów na przystankach Męcikał, Żabno koło Chojnic, Lubnia, Dziemiany Kaszubskie, Kalisz Kaszubski i Brusy.
Więcej o: