Nowe połączenie z lotniska w Radomiu. To popularny wakacyjny kierunek

Z lotniska w Radomiu wystartowało w niedzielę nowe połączenie lotnicze. PLL LOT oferują przelot do Tirany w Albanii - poinformował przewoźnik w mediach społecznościowych. To nie jedyny nowy kierunek z tego portu. 16 czerwca ma się odbyć pierwszy lot do Prewezy w Grecji, a 20 czerwca do Warny w Bułgarii.
Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

''Dziś rano zainaugurowaliśmy nowe połączenie z Lotniska Warszawa-Radom do stolicy Albanii, Tirany. Jest to kolejne połączenie regularne Polskich Linii Lotniczych LOT z tego portu. Na pokładzie Boeinga 737 byli pasażerowie indywidualni oraz klienci biura podróży Rego-Bis'' - poinformował LOT na Twitterze.

Loty do Tirany będą realizowane raz w tygodniu samolotami Boeing 737. LOT planuje też kolejne połączenia z Radomia.16 czerwca ma się odbyć pierwszy lot do Prewezy w Grecji, a 20 czerwca do Warny w Bułgarii. W szczycie sezonu z lotniska w Radomiu ma być wykonywanych 38 operacji tygodniowo, czyli ponad trzy razy więcej niż obecnie.

Pierwszy lot czarterowy z lotniska w Radomiu zakończony bójką

6 czerwca odbył się pierwszy lot czarterowy z Radomia do tureckiej Antalyi. Podczas opuszczania maszyny jeden z pasażerów został pobity. Polskie Linie Lotniczce LOT wskazały, że dwóch pasażerów zachowało się wulgarnie i nadużywało alkoholu podczas przelotu. Te osoby zostały wpisane na tzw. czarną listę pasażerów. Oznacza to, że nie będą mogły udać się ani w podróż powrotną z Antalyi, ani w żadną inną w przyszłości liniami lotniczymi LOT. W informacji przekazanej portalowi zapewniono, że zarówno Straż Ochrony Lotniska, jak i Straż Graniczna, które odpowiadają za bezpieczeństwo portu lotniczego Warszawa-Radom, nie miały podstaw do interwencji przed wylotem, ponieważ "pasażerowie zamieszani w zdarzenie na lotnisku zachowywali się spokojnie i reagowali na polecenia służb".  

Więcej o: