Nieoficjalnie: Biedronka szykuje nową serię pluszaków. Znamy nazwę gangu

Biedronka wkrótce może ogłosić kolejny "gang" pluszaków. Przygotowuje się bowiem do kolejnej akcji promocyjno-lojalnościowej, w ramach której punkty będzie można wymieniać na maskotki. W przeszłości takie akcje okazywały się wielkim hitem.

Spółka Jeronimo Martins Polska, która jest właścicielem Biedronki, na początku czerwca zgłosiła do rejestracji w Urzędzie Patentowym znak towarowy słowny "Gang Mocniaków" - dowiedział się portal dlahandlu.pl. Oznacza to prawdopodobnie powrót uwielbianej przez Polaków, akcji lojalnościowo-promocyjnej. Dotychczas rozdano już 40 milionów maskotek, a w wielu sklepach wręcz ich brakowało. W przeszłości bowiem Biedronka tworzyła już serie maskotek, które nazywano "gangiem". Mieliśmy już m.in. Gang Świeżaków, Gang Słodziaków, Gang Fajniaków, czy Gang Bystrzachów.  

Zobacz wideo Sławomir Nitras gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Biedronka szykuje nową serię pluszaków?

Nie wiadomo wciąż jakie będą zasady akcji promocyjnej, ale można zakładać, że będzie ona analogiczna do poprzednich. Oznacza to, że maskotkę będzie można odebrać za darmo po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek. W poprzedniej edycji naklejki zdobywało się za uzyskane oszczędności w ramach Tygodniowych Misji Oszczędzania lub Wirtualnego Portfela. Za każde oszczędzone 6 zł była przyznawana jedna naklejka. Ostatnia akcja miała bowiem promować oszczędzenie. Biedronka stara się, aby jej akcje miały też charakter edukacyjny. Są w końcu skierowane głównie do młodych ludzi. O tym jaka misja będzie przyświecań "Gangowi Mocniaków" dowiemy się zapewne wkrótce. Tak jak o szczegłóach promocji.

Lidl odpowie swoimi pluszakami?

Od kilku lat podobne akcje prowadzi również Lidl. Mówi się wręcz o "pluszowych starciach" między tymi firmami. Lidl zachęcał w przeszłości do zakupów w swoich sklepach, oferując klientom sympatyczne pluszowe Lidlaki nawiązujące do zwierząt żyjących w lesie oraz postaci z bajek Disneya. Na razie nie wiadomo, czy w tym roku Lidl szykuje podobną akcję.  

Więcej o: