Pracownica Lidla zarabia więcej niż księgowa. Ile dostaje pielęgniarka? Kobiety ujawniły zarobki

Pracownica Lidla, księgowa, fryzjerka, pielęgniarka, pracownica przedszkola i inne kobiety ujawniły, ile zarabiają "na rękę". Niektóre z nich pobierają minimalną pensję.

Dr. nauk ekonomicznych Izabela Lewandowska prowadzi na Instagramie profil "finanse kobiet". Poprosiła swoje obserwatorki, aby ujawniły, jakie kwoty zarabiają na swoich stanowiskach. Lewandowska przedstawiła historie dziewięciu kobiet.

Ile zarabia kobieta w IT, pielęgniarka i pracownia Lidla?

Najwięcej zarabia właścicielka szkoły językowej i lektorka z Łodzi. Monika ma wyższe wykształcenie i prowadzi własną działalność. Ujawniła, że zarabia od 6 tys. zł do 17 tys. zł netto. Równie wysokimi zarobkami pochwaliła się Patrycja z Gdyni, analityczka/koordynatorka wdrożeń IT, która pracuje na umowie B2B. Jest w branży IT od sześciu lat. Wyjaśniła, że zarabia miesięcznie 15 tys. zł "na rękę".

Z kolei Marta, pielęgniarka z 28-letnim doświadczeniem, zarabia 6 200 zł "na rękę" miesięcznie. Jest zatrudniona na umowę o pracę. Nieco mniejsze kwoty otrzymuje Justyna, zastępczyni managera w Lidlu w woj. śląskim. Będąc na umowie o pracę, jej miesięczna pensja wynosi 4 800 zł netto. Natomiast Ula, asystentka projektanta branży SRK (sterowanie ruchem kolejowym) w Warszawie, inżynierka transportu, zarabia 4 400 zł netto miesięcznie.

 

Tyle zarabia fryzjerka, pracownica przedszkola i księgowa

Fryzjerka z Katowic ujawniła, że zarabia od 2 709 do 5 500 zł netto miesięcznie. Wyjaśniła również, że na umowie o pracę dostaje najniższą krajową, a "pod stołem resztę, czyli proc. od klienta po przekroczeniu określonego utargu". Na końcu tej listy pojawiły się kobiety, które zarabiają pensję minimalną lub nieco większe kwoty. Wychowawczyni grupy terapeutycznej w przedszkolu niepublicznym w Grodzisku Mazowieckim opowiedziała, że będąc na umowie o pracę, zarabia 3 300 zł netto. Ala jest pedagogiem specjalnym i ukończyła studia podyplomowe.

Magda jest zatrudniona na umowie o pracę jako księgowa. Mieszkanka 15-tysięcznego miasta pobiera pensję w wysokości 3 tys. zł netto. Z kolei najniższą krajową zarabia Kasia, która pracuje "na kasie" na umowie zlecenie w Białej Podlaskiej. Jej pensja wynosi zatem 22,80 zł brutto za godzinę, a jeśli pracuje 5 dni w tygodniu, po 8 godzin, jej wypłata może wynosić 3 tys. 200 zł "na rękę".

Więcej o: